Wybudują rondo koło hipermarketu

Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu kolizji. Budowa ronda ma usprawnić i ułatwić ruch. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW.  Kierowcy i mieszkańcy os. Krakowska-Południe doczekają się przebudowy bardzo ruchliwego i niebezpiecznego skrzyżowania przy popularnym hipermarkecie. Powstanie ono w miejscu przecinania się ulic Wiktora i Pleśniarowicza.

– Rondo będzie dwupasmowe. Została już przygotowana dokumentacja, niebawem dostaniemy Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej  – mówi Piotr Magdoń, szef Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Z wnioskiem o przebudowę do władz miejskich wystąpiła Rada os. Franciszka Kotuli. – Wniosek ten był dla nas priorytetowy – mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca Rady Osiedla. Powodem były liczne kolizje, do jakich wciąż dochodzi na wspomnianym skrzyżowaniu. Ruch na ul. Wiktora jest wzmożony, a kierowcy zjeżdżający z os. Krakowska-Południe ulicą Pleśniarowicza oraz ci wyjeżdżający z hipermarketu mają duży problem z włączeniem się do ruchu. Niełatwo mają także piesi, którzy chcą przedostać się na drugą stronę ulicy Wiktora, ponieważ muszą czekać, aż kierowcy “zechcą” ustąpić im pierwszeństwa.

Rondo będzie kosztowała około 2 mln zł. Powstanie do 2014 roku.

en

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
socjologinżynierpytaniekrzyś kotulaprawda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
socjolog
Gość
socjolog

Real został wykupiony przez Auchan :D i to jest dobra wiadomość .

inżynier
Gość
inżynier

Bezsens, bo w godzinach szczytu zablokuje to skrzyżowanie Witosa i Wiktora.

pytanie
Gość
pytanie

A nikt się nie zastanowił jak będzie funkcjonowało rondo niecałe 100 m od dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ??? Przecież będzie ono cały czas zatkane !!! Rano w godzinach szczytu korek jest od wcześniejszego ronda

krzyś kotula
Gość
krzyś kotula

TO RONDO KOSZTUJE 2 MILIONY? POPATRZCIE ILE MIEJSC W RZESZOWIE MOŻNABY POPRAWIĆ ZA CENĘ TEJ BEZSENSOWNEJ OKRĄGŁEJ KŁADKI!!!

prawda
Gość
prawda

No i ,słusznie.Wyjazd z Rala,prawie….niemożliwy…..

Pleśniarowicz Jerzy
Gość
Pleśniarowicz Jerzy

Popieram.