Wybudują rondo koło hipermarketu

Na tym skrzyżowaniu dochodzi do wielu kolizji. Budowa ronda ma usprawnić i ułatwić ruch. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW.  Kierowcy i mieszkańcy os. Krakowska-Południe doczekają się przebudowy bardzo ruchliwego i niebezpiecznego skrzyżowania przy popularnym hipermarkecie. Powstanie ono w miejscu przecinania się ulic Wiktora i Pleśniarowicza.

- Rondo będzie dwupasmowe. Została już przygotowana dokumentacja, niebawem dostaniemy Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej  – mówi Piotr Magdoń, szef Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Z wnioskiem o przebudowę do władz miejskich wystąpiła Rada os. Franciszka Kotuli. – Wniosek ten był dla nas priorytetowy – mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca Rady Osiedla. Powodem były liczne kolizje, do jakich wciąż dochodzi na wspomnianym skrzyżowaniu. Ruch na ul. Wiktora jest wzmożony, a kierowcy zjeżdżający z os. Krakowska-Południe ulicą Pleśniarowicza oraz ci wyjeżdżający z hipermarketu mają duży problem z włączeniem się do ruchu. Niełatwo mają także piesi, którzy chcą przedostać się na drugą stronę ulicy Wiktora, ponieważ muszą czekać, aż kierowcy “zechcą” ustąpić im pierwszeństwa.

Rondo będzie kosztowała około 2 mln zł. Powstanie do 2014 roku.

en

do “Wybudują rondo koło hipermarketu”

 1. socjolog

  Real został wykupiony przez Auchan :D i to jest dobra wiadomość .

 2. inżynier

  Bezsens, bo w godzinach szczytu zablokuje to skrzyżowanie Witosa i Wiktora.

 3. pytanie

  A nikt się nie zastanowił jak będzie funkcjonowało rondo niecałe 100 m od dużego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ??? Przecież będzie ono cały czas zatkane !!! Rano w godzinach szczytu korek jest od wcześniejszego ronda

 4. krzyś kotula

  TO RONDO KOSZTUJE 2 MILIONY? POPATRZCIE ILE MIEJSC W RZESZOWIE MOŻNABY POPRAWIĆ ZA CENĘ TEJ BEZSENSOWNEJ OKRĄGŁEJ KŁADKI!!!

 5. prawda

  No i ,słusznie.Wyjazd z Rala,prawie….niemożliwy…..

 6. Pleśniarowicz Jerzy

  Popieram.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.