WYCIECZKI z PTTK

Opera Lwowska to nie tylko dzieło sztuki architektonicznej, ale także rzeźby i malarstwa. Fot. Wit Hadło

Lwów i okolice
Autokarowa wycieczka na Ukrainę organizowana przez PTTK Rzeszów trwa od 8 do 10 lipca. We Lwowie zwiedzanie m.in. śródmieścia- rynek z Kamienicą Królewską, ratusz, katedra ormiańska, Baszta Prochowa, spacer Prospektem Swobody – pomnik A. Mickiewicza.

Państwa Beneluxu
Zwiedzanie Wielkiego Księstwa Luksemburg m.in. bastiony na skale Bock, Plac Konstytucji, katedra Najświętszej Marii Panny to atrakcje wycieczki, którą PTTK organizuje po państwach Beneluxu. Odbędzie się ona w dniach 9 – 15 lipca.

Podole, Pokucie
W dniach 9 – 15 lipca odbędzie się wycieczka autokarowa. W Czarnogrodzie zwiedzanie m.in. najpiękniejszego wodospadu na Podolu na rzece Dziuryn i Okopów św. Trójcy.

Katyń – Smoleńsk
Wycieczka autokarowa odbędzie się w dniach 12 – 16 lipca. Wyjazd m.in. do Smoleńska na miejsce katastrofy polskiego samolotu rządowego.

Wycieczka objazdowa
Wiele atrakcji turystycznych w tym zwiedzanie Baru – największego portu Czarnogóry czeka tych, którzy wybiorą się na wycieczkę do Czarnogóry w dniach 14 – 23 lipca.

Do Pragi
W dniach 14 – 17 lipca zapraszamy na wycieczkę autokarową do Czech. W programie: zwiedzanie Pragi m.in. Królewski Trakt – Stare Miasto,  Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji – Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj, dzielnica żydowska “Jozefov” z unikatowym cmentarzem.

Wiedeń – Bratysława.
PTTK zaprasza na wycieczkę autokarową do Austrii przez Słowację, która odbędzie się w dniach 15- 17 lipca. Pierwszego dnia zwiedzanie Bratysławy m.in. zamku, katedry św. Marcina, ratusza, Pałacu Prymasowskiego i Pałacu Grassalkovichów. Drugiego dnia przejazd do Wiednia i zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: spacer starówką, katedra św. Szczepana, Hofburg- zimowa rezydencja Habsburgów, kościół kapucynów- krypty Habsburgów.

Lwów i Zadwórze
Do Lwowa można się wybrać w dniach 15 – 17 lipca wraz z PTTK. Liczne atrakcje m.in. spacer Prospektem Swobody – pomnik A. Mickiewicza, zwiedzanie ruin zamku Sobieskich, kościoła św. Trójcy, Zadwórze – Polskie Termopile.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments