Wyciskają z Brukseli grube miliony

MIELEC. Prawie 24 mln zł – tyle z zewnątrz zamierza ściągnąć mieleckie starostwo.

Te ogromne, jak na warunki lokalne, pieniądze w większości mają zostać zainwestowane w infrastrukturę. Choć ok. 3 mln zł z tej kwoty dotyczą tzw. wydatków bieżących na realizację wielu programów oświatowych, społecznych i mających aktywizować zawodowo.

Starosta Andrzej Chrabąszcz zaznacza, że środki, które powiat zamierza pozyskać w b.r., są znacznie pokaźniejsze niż w latach ubiegłych. W 2009 roku wyniosły one 10,3 mln zł, a w ub. r. zaledwie 6,5 mln zł. W tym roku ponad 5,8 mln zł z UE ma trafić na Regionalne Centrum Nowoczesnej Technologii i Wytwarzania, 2,5 mln zł na termorenowację Zespołu Szkół Technicznych, a 765 tys. zł na  modernizację Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Ale na tym nie koniec. 2,7 mln zł powiat pozyskał na budowę przyszpitalnego lądowiska dla śmigłowców, tyle samo na informatyzację lecznicy, 6 mln zł. na przebudowę dróg powiatowych. Antoni Bryk, szef powiatowej Komisji Rewizyjnej obiecuje, że ani jedno euro nie zostanie przez starostwo zmarnowane. – Pieniądze nie trafią na jakieś fanaberie, tylko na inwestycje, które są mieszkańcom potrzebne, czy wręcz niezbędne – zaznacza Bryk.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments