Wyganiają mnie z koperty, chociaż jestem niepełnosprawny!.

Bogdan Majewski uważa, że z zaświadczeniem o niepełnosprawności, które posiada ma prawo do parkowania na kopertach. Straż Miejska upomina się u niego o specjalną kartę parkingową. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. 71-latek, który od 15 lat posiada orzeczenie o niepełnosprawności nie może parkować na miejscach przeznaczonych dla inwalidów.

Absurd, czy szczyt biurokracji? 71-letni tarnobrzeżanin od 1997 roku posiada orzeczenie o drugim stopniu niepełnosprawności. Mężczyzna ma rentę przyznaną bezterminowo, ale dla Straży Miejskiej nie posiada uprawnień, by parkować na kopertach dla niepełnosprawnych. Jak to możliwe?

Bogdan Majewski zgłosił się do naszej redakcji, bo nie może zrozumieć dlaczego mimo orzeczonej niepełnosprawności nie może parkować na miejscach dla niepełnosprawnych.

- Mam orzeczenie, pobieram rentę, którą przyznano mi bezterminowo, a mimo tego, gdy zaparkuję na kopercie, strażnicy miejscy uważają, że nie jest ono dla mnie przeznaczone – żali się 71-latek. – To jakiś absurd.

Przeczytaj pełny tekst artykułu w papierowym wydaniu Super Nowości

Małgorzata Rokoszewska

do “Wyganiają mnie z koperty, chociaż jestem niepełnosprawny!.”

 1. hk

  …przecież to proste—trzeba złożyć wniosek do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i tak lekarz orzecznik na postawie dokumentacji medycznej ,wyda pozwolenie na parkowanie-jeżeli schorzenie tego wymaga bo nie wszyscy choć maja tzw.2 grupę to dostają…i wtedy idzie się do wydziału komunikacji z orzeczeniem i zdjęciem i dostaje kartę do parkowania….Wiem to bo sama się starałam…i mam!!

 2. kinga

  no niestety takie są przepisy, że samo orzeczenie nie wystarczy do parkowania na „kopertach”. Ustawodawca nakazuje posiadanie właśnie karty parkingowej, więc Straż Miejska niczego nadzwyczajnego nie wymaga, wystarczy ciut poczytać

 3. stefan

  walcz o swoje prawa masz do ttego prawo

 4. wiesiek

  Byłem wczoraj w sądzie Rzeszów od godz.10 do 12,30 tłum ludzi sądowi biegli orzekali od godz.8. Też wszyscy byli zdrowi jak Ty Boguś. Chorzy ludzie są zbyteczni tworzą tzw.grupę konsumpcyjną

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.