Wygra odcinek „Jeden z dziesięciu”

PODKARPACIE. Dobrze się wiedzie mieszkańcom naszego regionu w jednym z najstarszych polskich teleturniejów

Trzy tysiące złotych, tygodniowy pobyt w hotelu Gołębierwski i kuferek ze słodkościami, to nagrody za zwycięstwo w odcinku teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dziś o godz. 17.25 wyemitowny zostanie program nagrany w styczniu. Zwycięży w nim Wacław Cisowski z Krosna.

Tydzień temu zakończyła się kolejna runda teleturnieju i w Wielkim finale wygrał rzeszowianin Wiesław Chwajta. Informowaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu. Teraz trwa kolejna runda. W dzisiejszym odcinku wystąpi Wacław Cisowski z Krosna.

Pan Wacław ma 48 lat i jest kierowcą cysterny wożącej ropę naftową. Interesuje się fizyką i elektroniką, z pasją rozwiązuje krzyżówki. Rok temu postanowił spróbować swoich sił w teleturnieju. W maju ubiegłego roku wziął udział w eliminacjach w Warszawie i… nastąpiła długa cisza. Pod koniec stycznia nadeszło niespodziewane zaproszenie do Lublina na nagranie programu.

– Pytania były z różnych dziedzin – opowiada Wacław Cisowski. – Z języka polskiego, z literatury polskiej, z historii. Na przykład: „Z jakiej dynastii pochodził Henryk Brodaty, książę opolski, wrocławski i krakowski? Oczywiście z Piastów.

Jednak kamery i reflektory powodują stres, przy którym zapomina się często własnego imienia. To właśnie emocje spowodowały, że krośnianin w pewnym momencie podał błędną odpowiedź, mimo że znał prawidłową.

– Najważniejsze, że się udało – cieszy się pan Wacław.

Czy zdobyte punkty wystarczą do zakwalifikowania się do wielkiego finału? Zobaczymy. Życzymy panu Wacławowi powtórzenia sukcesu Wiesława Chwajty.

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments