Wygrać z niewygodną ZAKSĄ

Fot. Paweł Bialic

PLUSLIGA. Piątkowy pojedynek ZAKSY z Asseco Resovią określany jest hitem, III kolejki, bowiem zmierzą się złoci i brązowi medaliści ub. rozgrywek, którzy również w tym sezonie mają bardzo wysokie aspiracje.

Mistrzowie Polski do Kędzierzyna pojechali w pełnym składzie. – Mam do dyspozycji 13 zawodników w tym Piotrka Nowakowskiego, który wznowił już treningi – mówi trener Andrzej Kowal, którego zespół przez ostatnie lata w sezonie zasadniczym regularnie przegrywał mecze w Kędzierzynie (wygrał tylko raz w sezonie 2010/2011 3-2). – ZAKSA od kilku sezonów ma bardzo dobry początek sezonu. Gra równo i te mecze są najtrudniejsze – mówi szkoleniowiec mistrzów Polski, który uważa, że ekipa ZAKSY w tym sezonie jest mocniejsza niż rok temu. – Mają dobrze zbilansowany zespół. Charakteryzują się dobrym przyjęciem i rozegraniem, ale w zagrywce tez radzą sobie bardzo dobrze. Mają bardzo agresywnego flota i skuteczny silny serwis z wyskoku – dodaje szkoleniowiec.

Przed sezonem resoviacy zmierzyli się z ZAKSĄ na turnieju w Krośnie przegrywając 0-3. – Pokonali nas wówczas zdecydowanie, ale przywiązywałbym dużej wagi do tego meczu. W Superpucharze przegraliśmy ze Skrą, a później w lidze odnieśliśmy zwycięstwo. Mam nadzieje, że teraz będzie podobnie – mówi Wojciech Grzyb, który docenia jednak siłę rywale.

ZAKSA – Asseco Resovia
Piątek, godz. 20.00

rm

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.