Wygraj wyższą emeryturę

PODKARPACIE. Z biurokratycznym kolosem można wygrać

Z biurokratycznym kolosem, jakim jest ZUS, można wygrać. W ubiegłym roku instytucja ta w sądach przegrała z tysiącami emerytów, rencistów i przedsiębiorców. Okazuje się, że co trzecia decyzja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jest błędna. Ubezpieczeni są krzywdzeni, bo wylicza się im zaniżone emerytury lub niesłusznie odmawia renty z tytułu niezdolności do pracy. Przedsiębiorcy zaś wygrywają w sądzie, bo nie zgadzają się ze sposobem opłacania składek, jakie narzuca im ZUS.

Wojna między ubezpieczonymi, a ZUS-em zatacza coraz szersze kręgi. W 2010 roku odnotowano tysiące spraw wygranych z tą instytucją. Mimo tych masowych porażek, ZUS wciąż istnieje, ale słania się na glinianych nogach. To najlepsze określenie dla sytuacji, gdy w skali kraju prawie 19 tysięcy osób za pośrednictwem sądu odniosło sukces w walce z urzędniczą biurokracją, uzyskując m.in. wyższe świadczenia lub też nabywając do nich prawo.

Więcej w Super Nowościach.

Mariusz Andres

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mirosława
Mirosława
9 lat temu

Witam zgadzam się z informacją że ZUS nalicza na swoją korzyść ,a naszą niekorzyść emerytury ,ja teraz walcze z tym molochem ,o ponowne obliczenie mojej emerytury z 10 najlepszych lat ,mój kapitał poczatkowy wynosił 72,06% z 10 lat .Jednak w styczniu tego roku przechodząc z renty po 12 latach na emeryture ,obliczono mnie z 20 lat gdzie wskaznik mój wyniósł 59,69% były to gorsze lata i w ten sposób mam nizszą emeryture ,dziś złożyłam odwołanie do Sądu ,ciekawa jestem co dalej???? ,pozdrawiam:)