Wygrała złoto walkowerem

Iwona Nieroda złoty medal zdobyła w niecodziennych okolicznościach - jej rywalka nie pojawiła się w ringu.

KICK-BOXING. Iwona Nieroda z Pstrągowej najlepszą zawodniczką globu!

Iwona Nieroda odniosła swój życiowy sukces. Pochodząca z Pstrągowej zawodniczka, została mistrzynią świata seniorów w formule Low Kick. Zawody odbyły się w Macedonii.

Iwona wystartowała w kategorii wagowej do 56 kg, gdzie zgłoszone były zawodniczki m. in. z Rosji, Ukrainy, Francji, Brazylii, Hiszpanii, Finlandii, Chorwacji i Serbii. – Rywalizację zaczęłam od ćwierćfinału, w którym walczyłam z Rosjanką Anzhelą Takhirovą. Pokonałam ją przez nokaut w drugiej rundzie pojedynku efektownym kopnięciem na głowę. Następnie walczyłam z Ukrainką Nadią Khaynok, która okazała się bardzo wymagającą rywalką. Na szczęście do samego końca zachowałam zimną krew i zwyciężyłam na punkty – wspomina Iwona.

W finale Nieroda miała się zmierzyć z Hiszpanką Melanią Sorroche. Do pojedynku jednak nie doszło. Rywalka z niewiadomych przyczyn nie przystąpiła do walki i zwycięstwo oddała walkowerem. Tym samym podopieczna Jerzego Pilarza mogła się cieszyć ze złotego medalu. – Trzeba przyznać, że o sukces było naprawdę bardzo ciężko. Poziom turnieju z udziałem zawodników z 61 państw był niezwykle wyrównany – powiedział trener polskiej reprezentacji Tomasz Skrzypek. – Jeszcze niedawno można było wskazać bez trudu kraje, których reprezentanci będą wygrywać, teraz coraz częściej dochodzi do zmian w “medalowej geografii”. Przyjeżdżają zawodowcy, “kelnerów” już nie ma – dodał.

p

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments