Wygrali w sądzie z władzami miasta!

- Miasto oburzyło to, co było napisane w ulotkach, że mówimy mieszkańcom o tym, jak pieniądze są wyrzucane w błoto. Ale sąd przyznał nam rację. Mamy prawo oceniać Ferenca - mówi Ireneusz Dzieszko (z lewej). Fot. Wojciech Piątkowski

RZESZÓW. Sąd Okręgowy w Rzeszowie uznał, że każdy ma prawo nazywać okrągłą kładkę “księżycową koncepcją”.

– Wyrok potwierdził nasze prawa do przyglądania się działaniom Tadeusza Ferenca i mówienia o tym, co na ten temat sądzimy – mówi dumnie Ireneusz Dzieszko z Prawicy Podkarpackiej. Sprawa dotyczyła “nierzetelnej” zdaniem władz miasta ulotki, którą Dzieszko rozpowszechniał wraz z trzema współdziałaczami: Wiesławem Walatem, Damianem Małkiem i Jackiem Kotulą.

– Sąd potwierdził, że okrągła kładka jest “księżycową” inwestycją. Wbrew temu co się mówi, spowoduje spowolnienie w ruchu! Będzie cztero- zamiast dwufazowa sygnalizacja – mówi Dzieszko. – Budowa okrągłej kładki to głupota! Potwierdzają to architekci na wielu spotkaniach – dodaje Wiesław Walat.

Przypomnijmy, że działacze Prawicy Podkarpackiej w ubiegłym roku opracowali ulotkę pt.: “Odwołajmy Tadeusza Ferenca” i nawoływali rzeszowian do wzięcia udziału w referendum. Na ulotce widniały twarze czterech działaczy, którzy “mówili”, co myślą na temat działań Ferenca.

“Księżycowe koncepcje”
Ireneusz Dzieszko uważa, że: “Ferenc nie panuje nad urzędem, nie potrafi wyznaczać priorytetów”, jako przykład podaje “tworzenie niepotrzebnych i niebezpiecznych buspasów”. Z kolei Wiesław Walat zarzuca prezydentowi, że “nie zrealizował ani jednej poważnej ogólno-miejskiej inwestycji”. Jego zdaniem ostatnią taką inwestycją była budowa Mostu Zamkowego, a miasto zajmuje się “księżycowymi koncepcjami”, czyli np. budową okrągłej kładki nad skrzyżowaniem alei Piłsudskiego i ul. Grunwaldzkiej.
Damian Małek uważa, że: “opowieści o gondolach i wagonikach ze Szwajcarii to manipulowanie oczekiwaniami mieszkańców Rzeszowa”. Twierdzi, że “zamiast szybkiego internetu szerokopasmowego” mamy “koszmarny RESMAN”. Natomiast Jacek Kotula uważa, że “Ferenc jest złym gospodarzem” ponieważ obiecuje aquaparki, lodowiska, kolejki miejskie czy nowoczesne autobusy, a “z tych obietnic nie ma nic”.

Pozew oddalony
Przedstawiciele Gminy Miasta Rzeszów postanowiły pozwać działaczy Prawicy Podkarpackiej. Pozew trafił do sądu 24 października ubiegłego roku. Władze uznały, że ulotka narusza dobre imię gminy “poprzez podanie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji”. Próbowały wykazać, że polityka prezydenta sprzyja rozwojowi miasta i poprawie komunikacji.

Sąd 10 maja odrzucił pozew. Przyznał, że każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii i formułowania wniosków. Ponadto, jak czytamy w uzasadnieniu wyroku, ocena wypowiedzi pozwanych dotyczyła Tadeusza Ferenca, a nie Gminy Miasta Rzeszów czy prezydenta. Sąd uznał m.in., że: “nie wszyscy obywatele oceniają pozytywnie” wprowadzenie bus-pasów, dlatego każdy może ocenić na swój sposób funkcjonowanie komunikacji w mieście.

Chwila strachu
– W pierwszej chwili, gdy dowiedzieliśmy się o pozwie, niektórzy z nas się zmartwili. Bo my w przeciwieństwie do prezydenta, ewentualne koszty musielibyśmy pokryć z rodzinnych pieniędzy – mówi Ireneusz Dzieszko. Jak zapewniają działacze, są gotowi stanąć w szranki z nim po raz kolejny.

***
Wyrok sądu pokazuje, że warto walczyć o swoje prawa. Mieszkańcy są mamieni przez prezydenta obietnicami życia w pięknym i nowoczesnym mieście, a tak naprawdę realizuje się niepotrzebne inwestycje, czego przykładem jest okrągła kładka. Do tej pory nie powstało połączenie ulic Załęskiej i Lubelskiej, czyli z północną obwodnicą. A to jest coś, czego mieszkańcy naprawdę potrzebują.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
martin luter
martin luter
8 lat temu

no i na ksiezycowej kładce powiesi sie kładki i będzie miodzio lodzio

gość
gość
8 lat temu

Janie, sam Podkulski był by juz lepszy od dziadka Ferenca :D:D:D

Jan
Jan
8 lat temu

Odwołanie Ferenca nie byłoby znów aż takim problemem. Tylko najpierw zaproponujcie lepszego kandydata.

olek
olek
8 lat temu

rzeszowianie są za głupi aby odwołać ferenca.