Wygrana Siarki po trzech miesiącach

TBL. Po trzech miesiącach, koszykarze Siarki wygrali wreszcie mecz przed własną publicznością

9 października 2010 roku, na inaugurację TBL, Siarka pokonała na we własnej hali Polpharmę Starogard Gdański. Wówczas chyba nikt nie przypuszczał, że na koleje ligowe zwycięstwo przed własną publicznością, przyjdzie tarnobrzeżanom czekać aż kwartał. O wygranej Siarki zadecydowała w głównej mierze znakomita w jej wykonaniu III kwarta.

Miejscowi znakomicie rozpoczęli pojedynek z zielonogórzanami i już po 5 minutach prowadzili 13:6. Po słabszych pierwszych minutach, goście zaczęli łapać wiatr w żagle i po punktach Waltera Hodge, wyszli na 1-puntkowe prowadzenie (15:16). Od tego momentu to goście byli stroną przeważającą, a gospodarze starali się dogonić rywala i doprowadzić do remisu. Wynik meczu w pierwszej kwarcie trzymał miejscowym Louis Truscot (12 punktów), jednak mimo jego dobrej postawy, pierwsza odsłona wczorajszego meczu zakończyła się minimalną porażką tarnobrzeżan. W kolejnej punktować zaczął Bartosz Krupa. To właśnie po jego „trójce”, Siarka w 15. min ponownie wyszła na prowadzenie (31:28). Obrońca Siarki dał sygnał do ataku. Chwilę później ponownie trafił za trzy, kolejne dwa „oczka” dorzucił Taylor i miejscowi odskoczyli na 7 punktów (38:31). Jednak podobnie jak to miało chwilę wcześniej, gospodarze dosyć szybko roztrwonili niemal całą przewagę i na przerwę schodzili prowadząc 1 punktem (42:41).

Druga połowa ułożyła się po myśli gospodarzy. Wysoka skuteczność, a także spora przewaga w walce na deskach sprawiły, że Siarka na 2 minuty przed końcem III kwarty prowadziła już 69:56. Motorem napędowym miejscowych w tej części meczu był Stanley Pringle, który po słabszym początku, z akcji na akcję grał coraz skuteczniej. To jednak nie było maksimum możliwości miejscowych koszykarzy, którzy zwłaszcza w końcówce tej części meczu grali jak w transie. Wypracowana przewaga pozwoliła tarnobrzeżanom na w miarę spokojne kontrolowanie wydarzeń w ostatnich 10 minutach, w której goście nie byli w stanie już odwrócić losów spotkania.

SIARKA Tarnobrzeg ZASTAL Zielona Góra 93:84 (23:25, 19:16, 33:21, 18:22)

SIARKA: Pringle 21 (2×3), Goffney 18 (1×3), Wall 15 (1×3), Truscott 14, Krupa 10 (2×3), Miszczuk 8 (1×3), Taylor 4, Deloach 3

ZASTAL: Hodge 28 (3×3), Burgess 16, Dłoniak 9 (1×3), Comagić 7 (1×3), Marshall 7, Chodkiewicz 5 (1×3), Fleger 5, Raczyński 4, Kukiełka 3.

Sędziowali: Dariusz Lenczowski, Roman Kuczyński, Janusz Kiełbiński.