Wygrana z niedosytem

Mecz dwóch najlepszych drużyn III ligi był godny hitu sezonu, jakim został okrzyknięty wczorajszy pojedynek w Tarnobrzegu. Fot. Bogdan Myśliwiec

III LIGA. SIARKA TARNOBRZEG – AVIA ŚWIDNIK. Podopieczni Michała Szymczaka pokonali lidera ze Świdnika i zrównali się z nim punktami

Piłkarze Siarki zrobili wczoraj niemały krok na drodze do II ligi. Gospodarze w starciu z liderem, grając w dziesiątkę i remisując 1-1, zdobyli dwie bramki i byli bliscy odrobienia z nawiązką strat z pierwszego meczu w Świdniku (Siarka przegrała tam 1-2). Ostatecznie wygrali 3-2.

Miejscowi rozpoczęli pojedynek z dużym animuszem i już w pierwszym kwadransie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Jedna z nich zakończyła się powodzeniem. Gapiostwo obrońców Avii wykorzystał Jakub Kwieciński i w sytuacji sam na sam z Giereszem nie dał mu szans. Błąd w początkowej fazie meczu sprawił, że przez kolejne kilkanaście minut defensorzy gości grali na miękkich nogach. Próbowała to wykorzystać Siarka, która zwłaszcza po akcjach prawą stronę, gdzie świetnie uzupełniali się Jakub Łuczakowski z Jakubem Kwiecińskim, stwarzała największe zagrożenie pod bramką gości.

Goście przez całą pierwszą połowę praktycznie nie zagrozili Ćwiczakowi. W największym opałach bramkarz Siarki był w sytuacji z Łukaszem Gizą. Napastnik Avii ograł tarnobrzeskiego golkipera, jednak za mocno wypuścił sobie piłkę i ta minęła końcową linię boiska. Nieszczęście Siarki zaczęło się tuż po przerwie, w momencie gdy Daniel Beszczyński faulował na linii pola karnego Gizę. Obrońca gospodarzy ujrzał za to czerwony kartonik, a wykonujący rzut karny Michał Maciejewski trafił w poprzeczkę. Miejscowi na czele z Łukaszem Ćwiczakiem jednak zbyt szybko zaczęli się cieszyć, a wykorzystał to Damian Rusiecki, który strzałem głową dobił odbitą od poprzeczki piłkę.

To jednak nie załamało gospodarzy, którzy nadal walczyli o pełną pulę. Najpierw z 30 metrów w poprzeczkę trafił Wojciech Jakubiec, a chwile później miejscowych kibiców w stan euforii wprowadził Jakub Zabłocki oraz wprowadzony kwadrans przed końcowym gwizdkiem Tomasz Wolan. Humory gospodarzom popsuł nieco Konrad Tarkowski, którego bramka sprawiła, że w bezpośrednich pojedynkach Avii z Siarką lepsi są świdniczanie.

SIARKA    3
AVIA    2
(1-0)
1-0 Kwieciński (5.), 1-1 Rusiecki (51.), 2-1 Zabłocki (73.), 3-1 Wolan (81.), 3-2 Tarkowski (86.)

SIARKA: Ćwiczak – Łuczakowski, Jakubiec, Beszczyński, Jakubowski, Kwieciński (83. Zalewski), Hynowski, Kuranty, Korzępa (67. Lipiec), Madeja (67. Kabata), Zabłocki (74. Wolan)
AVIA: Gieresz – Bednarek, Grzegorczyk, Maciejewski, Kubiak (88. Kucharzewski), Rusiecki, Jeleniewski (75. Tarkowski), Pranagal, Majewski (46. Sadło), Mazurek (79. Maidan), Giza.
Sędziował Dawid Wierdak (Krosno). Żółte kartki: Korzępa, Wolan oraz Mazurek, Bednarek, Jeleniewski, Maciejewski, Kucharzewski. Czerwona kartka Beszczyński (50. – faul). Widzów 2,5 tys.