Wygrana z rekordem

Od niedzieli nowym rekordzistą toru przy ul. Legionów w Krośnie jest Duńczyk Nicklas Porsing. Fot. Wilki Krosno

ŻUŻEL. 2.LŻ. Przed Wilkami Krosno wakacyjna przerwa, a potem decydująca o awansie do play-offów kolejka.

Zgodnie z przewidywaniami żużlowcy Wilków Krosno nie mieli większych problemów z zainkasowaniem punktów w pojedynku z drużyną Stainer Unia Kolejarz Rawicz. Gospodarze, którzy przerwali serię czterech porażek z rzędu, niedzielne zwycięstwo okrasili nowym rekordem krośnieńskiego toru, który ustanowił Nicklas Porsing. Po wyrównanym początku i remisie 12-12 po 4 biegach, gospodarze przepuścili prawdziwy szturm. Miejscowi wygrali podwójnie trzy wyścigi z rzędu, czym ustawili sobie całe spotkanie (27-15). 12-punktowa przewaga dawała krośnianom psychiczny komfort, że nawet w przypadku jakiejś wpadki, nadal to oni będą górą w całym meczu. Tych wpadek na szczęście tym razem niemal nie było. Na swoim poziomie wreszcie pojechali wszyscy seniorzy w ekipie Janusza Ślączki. Wprawdzie najsłabszym ogniwem był Paweł Hlib, ale i tak jego dorobek (5+2) biorąc pod uwagę niedawną kontuzję (złamanie łopatki) należy uznać za solidny. Swoje już tradycyjnie dołożył „gość” z Częstochowy, Mateusz Świdnicki, który wygrał dwa z trzech biegów, w jakich startował. Jedno „oczko” do ogólnego dorobku Wilków dorzucił także Patryk Zieliński. To wszystko złożyło się na 52 punkty, które dały gospodarzom pewną wygraną. – Było dobrze, ale zawsze mogłoby być lepiej. Uczulałem przed meczem zawodników, żeby się nie ruszali na starcie, a mimo tego dostawali ostrzeżenia. Co do Pawła, to cieszy jego powrót na tor, ale widać u niego przerwę w startach. To wszystko jest jednak do nadrobienia – mówi Janusz Ślączka, trener Wilków. Wisienką, lub jak kto woli truskawką na torcie niedzielnego meczu był rekord toru, ustanowiony w 7. gonitwie. Cztery okrążenie tego biegu Duńczyk Nicklas Porsing pokonał w czasie 68,32 s, poprawiając tym samym o ponad sekundę najlepsze dotychczasowe osiągnięcie (69,34 s) na torze przy ul. Legionów, które od maja 2015 r. należał do Davida Bellego. Do pełni szczęście w niedzielne popołudnie zabrakło tylko krośnianom dobrych wiadomości z Piły. Tam miejscowa Polonia pokonała Kolejarza Opole i jeśli wygra dwa ostatnie mecze rundy zasadniczej (z Rawiczem i Krakowem), to ona – kosztem Wilków Krosno – znajdzie się w fazie play-off. Przed krośnianami teraz krótka, wakacyjna przerwa. Ich ostatni mecz fazy zasadniczej zaplanowano na 28 lipca w Krakowie. Dzień wcześnie swój mecz w Rawiczu rozegra Euro Finannce Polonia Piła i to właśnie ten pojedynek w dużej mierze da odpowiedź na pytanie, czy Wilki tegoroczny sezon zakończą już w ostatnią niedzielę lipca, czy jednak znajdą się w fazie play-off? – Jeśli Polonia przegra w Rawiczu choćby jednym punktem, to zakładając oczywiście naszą wygraną w Krakowie, jesteśmy w play-offach. Musimy w tej przerwie regularnie trenować, co najmniej raz w tygodniu, żeby nie wypaść z rytmu meczowego. Dotyczy to zwłaszcza tych zawodników, którzy nie będą startować. Czy ta przerwa jest w ogóle potrzebna? Jest Speedway of Nations i taki jest regulamin, który narzuca nam przerwę w rozgrywkach ligowych. Nie możemy nic z tym zrobić, tylko podporządkować się temu wszystkiemu – kończy opiekun krośnieńskich Wilków.

WILKI Krosno – STAINER UNIA KOLEJARZ 52-38

WILKI: 9. N. Porsing 12 (2,3,3,1,3), 10. P. Hlib 5+2 (1*,2*,1,1,0), 11. P. Hansen 10+1 (1*,3,1,3,2), 12. E. Mazur 8+1 (2,2*,2,2), 13. A. Karpow 10+1 (2,2*,3,3,w), 14. M. Świdnicki 6 (3,3,0), 15. P. Zieliński 1 (1,0,0)

STAINER UNIA KOLEJARZ: 1. J. Lidsey 9 (3,1,2,2,1), 2. Sz. Szlauderbach 6+1 (0,0,1*,2,w,3), 3. A. Pawlak 7 (3,1,2,w,1), 4. P. Nagibin 0 (0,0,-,-), 5. L. Becker 12 (3,1,0,3,3,2), 6. K. Pludra 1+1 (u,0,1*), 7. Sadurski 3 (2,1,t).

NC: 68,32 s – Nicklas Porsing (7. bieg – nowy rekord toru). Sędziował Grzegorz Sokołowski (Ostrów Wlkp). Widzów 3 tys. W pierwszym meczu: 54-36. Bonus: Krosno.