Wyjątkowy kalendarz z wyjątkowymi kobietami

Dzięki temu wydawnictwu jarosławska fundacja chce upowszechniać wiedzę na temat mukowiscydozy, choroby genetycznej niszczącej przede wszystkim układ oddechowy oraz pokarmowy. W regionie cierpi na nią 116 osób. Fot. Archiwum fundacji

JAROSŁAW. Fundacja Mukohelp wydała charytatywny kalendarz. Dochód z jego sprzedaży chce przeznaczyć na stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy.

Modelkami jest 14 podopiecznych fundacji, kobiet z całego Podkarpacia w wieku od 16 do 42 lat, zmagających się z mukowiscydozą. Wśród nich są kobiety po przeszczepach płuc i czekające na przeszczep. Kalendarz, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby Fundacji Mukohelp, pomagającej osobom chorym na mukowiscydozę, będzie można od 4 grudnia kupić przez stronę www.muko.help. 

– Kalendarz jest kwintesencją odwagi i apetytu na życie młodych kobiet chorych na mukowiscydozę. Zdecydowały się na wzięcie udziału w profesjonalnej sesji, a jej efektem jest kilkanaście niesamowitych zdjęć ilustrujących wszystkie miesiące przyszłego roku – poinformowała na konferencji prasowej Monika Bartnik, prezes fundacji.

Ideą fundacji, oprócz bieżącej pomocy dla swoich podopiecznych, jest stworzenie ośrodka leczenia mukowiscydozy, gdzie będzie się to odbywało zgodnie z europejskimi standardami, z salami dla dorosłych i dzieci, gdzie chorzy na mukowiscydozę mogliby przebywać w izolacji, bo ze względu na zarazki i bakterie, może być to groźne dla chorych. – Chodzi nam głównie to, by znacząco poprawić jakość i długość życia pacjentów – mówi prezes. I dodaje, że w Polsce osoby chore na mukowiscydozę żyją najwyżej czterdzieści kilka lat. Kalendarz został wydany w nakładzie około 400 sztuk (300 w dużym formacie i 100 w małym). Prezes zapewniła, że w razie dużego zainteresowania możliwy jest dodruk.

Anna Moraniec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o