Wyjazdowa sesja

II LIGA. Drużyny z Krosna i Jarosławia zdecydowanymi faworytami swoich spotkań. Ekipy z Rzeszowa i Przemyśla też stać na zdobycie kompletu punktów w tej kolejce.

W weekendowej kolejce spotkań tylko Polonia Przemyśl zagra na własnym parkiecie. Pozostałe trzy ekipy z Podkarpacia czekają wyjazdowe potyczki. Oczywiście wszystkie mierzą w wygraną.

POLONIA – HK ŻORY: sobota, godz. 17

Jeśli Polonia chce utrzymać miejsce w pierwszej czwórce, musi wygrywać kolejne mecze, bowiem konkurencja nie śpi. W środowym meczu przemyślanie poprawnie zagrali tylko po przerwie, co wystarczyło do pokonania UMKS-u Kielce. Sobotni rywale wydaje się być na podobnym poziomie i jeśli gospodarze zagrają w pełni skoncentrowani przez cały mecz, nie powinni mieć kłopotów z odniesieniem zwycięstwa. W pierwszym meczu Żory wygrały z Polonią 81:80.

CRACOVIA – AZS RZESZÓW: sobota, godz. 16

W środę rzeszowianie wygrali pierwszy mecz w tym roku, a już w sobotę stają przez dużą szansą na przywiezienie pierwszych w tym roku punktów z wyjazdu. Rywalem rzeszowskich akademików będzie bowiem ligowy outsider z Krakowa, który do tej pory wygrał tylko raz i poniósł aż 18 porażek. W pojedynku obu drużyn w Rzeszowie górą byli akademicy (98:63).

MICKIEWICZ – ZNICZ: sobota, godz. 18

Znicz, mimo porażki w ostatnim meczu z MOSiR-em Krosno pewnie usadowił się na fotelu wicelidera II-ligowej tabeli. W sobotę czekać go będzie pojedynek z Mickiewiczem. Zespół ze Śląską mimo iż w tabeli zajmuje dopiero 13. miejsce, większość punktów zdobywa we własnej hali, gdzie pokonał już m.in. Polonię Przemyśl, AZS Rzeszów czy Novum Lublin. W meczu w Jarosławiu wygrał Znicz 80:74.

JAWORZNO – KROSNO” sobota, godz. 17

Zespół z Krosna kroczy w tych rozgrywkach od zwycięstwa do zwycięstwa. Skoro w środę podopieczni Ryszarda Żmuda nie mieli najmniejszych kłopotów z pokonaniem w wyjazdowym pojedynku wicelidera z Jarosławia, to tym bardziej problemów nie powinien im sprawić przedostatni zespół z Jaworzna. W drużynie MOSiR-u prawdopodobnie nie zagra jeszcze Adrian Czerwonka. W pierwszym meczu obu drużyn krośnianie zwyciężyli 93:57.

mj

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments