Wyjazdy im służą

I LIGA. Zwycięstwem w Szczecinie koszykarze Sokoła potwierdzili, że w tym sezonie wyjazdowe mecz im służą, bowiem była to już dla ekipy trenera Dariusza Kaszowskiego siódma wygrana na obcym parkiecie. Przed własną publicznością jest znacznie gorzej (bilans 4-3).

W sobotę o wygranął nie było jednak łatwo. Szczecinianie prezentowali się bardzo solidnie i prowadzili przez większą cześć meczu. Goście mądrze rozkładali siły i w czwartej kwarcie zadali decydujące ciosy.

Gospodarze rozpoczęli do prowadzenia 9:0, a nie do zatrzymania był Łukasz Pacocha, który ma za sobą występy m.in. w Sokole Łańcut. Role nieco się odwróciły w II kwarcie i to ekipa trenera Dariusza Kaszowskiego zaczęła niwelować straty. Gospodarze zagubili się, co bezlitośnie wykorzystał Sokół. Dobre zawody rozgrywał Piotr Ucinek i Maciej Klima. Przez ponad połowę kwarty szczecinianom udało się rzucić ledwie dwa punkty. W tym samym czasie Sokół zdobył szesnaście. Dopiero tuż przed przerwą gospodarze przełamali niemoc. W III kwarcie walka rozgorzała na dobre, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Po 30 minutach AZS wygrywał 52:21. W Ostatniej kwarcie początkowo miejscowi utrzymywali nie wielką przewagę, ale z czasem to Sokół doszedł do głosu. AZS łatwo tracił piłkę i nieporadnie atakował. Drużyna z Łańcuta odrobiła straty i wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca meczu.

AZS Radex Szczecin – Sokół Łańcut 71:77 (17:11, 15:23, 20:17, 19:26)

AZS: Dudek 18 (2×3), Zarzeczny 15 (3×3), Pacocha 14 (1×3), Majcherek 6, Balcerek 5 (1×3), Podgalski 5, Prus 4, Sudowski 4

Sokół: Ucinek 22 (4×3), Pisarczyk 16 (2×3), Glapiński 14 (2×3), Klima 13, Balawender 6 (1×3), Chromicz 3 (1×3), Wilczek 2, Szurlej 1.

W innych meczach:

Sportino Inowrocław – Asseco Prokom 2 Gdynia 78:80 (12:26, 24:16, 17:22, 25:16),

Victoria Górnik Wałbrzych – KPSW Astoria Bydgoszcz 75:80 (22:22, 12:19, 23:19, 18:20),

MKS Dąbrowa Górnicza – SKK Siedlce 73:50 (4:22, 19:11, 22:5, 28:12),

GKS Tychy – Olimp MKS Start Lublin 80:71 (26:14, 17:20, 17:15, 20:22).