Wykąpali się przy świetle księżyca i pochodni

Ekipa tarnobrzeskich morsów to głównie mężczyźni. Powoli, z pewną nieśmiałością, dołączają do nich także odważne panie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Wieczorna kąpiel w Jeziorze Tarnobrzeskim. Tego jeszcze morsy nie robiły.

W niedzielę, 30 grudnia, około 20 morsów z tarnobrzeskiego klubu miłośników mroźnych kąpieli wskoczyło do Jeziora Tarnobrzeskiego. Morsy wodują w akwenie już od jakiegoś czasu, ale pierwszy raz zanurkowały przy świetle księżyca i pochodni.

W pięknej wieczornej scenerii odbyło się niedzielne wodowanie tarnobrzeskich morsów. Około 20 śmiałków, w tym jedna pani, zanurzyło się w mającej niewiele niż kilka stopni wodzie Jeziora Tarnobrzeskiego. Temperatura powietrza wynosiła tego dnia około -5 stopni, do tego wiał niewielki wiatr, który powodował, że temperatura odczuwalna była jeszcze niższa. Morsom jednak takie warunki wcale nie przeszkadzały. Z zapalonymi pochodniami najpierw zrobili sobie zdjęcia, a potem jeden za drugim weszli do przyprawiającej innych o dreszcze wody.

Tarnobrzeskie Jezioro nie jest na razie skute lodem, ale morsy zapowiadają, że będą w nim nurkować regularnie przez całą zimę, nawet wtedy, kiedy trzeba będzie wyrąbać całkiem spory przerębel.

mrok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o