Wykonawca trybuny w końcu wybrany

RZESZÓW. Czy modernizacja stadionu miejskiego ruszy tym razem bez przeszkód?

Miejscy urzędnicy wybrali w powtarzanym przetargu wykonawcę wschodniej trybuny stadionu przy ul. Hetmańskiej. Zwycięzcą jest konsorcjum rzeszowskiej Inżynierii i inowrocławskiego Alstalu.

Oferta zwycięskiego konsorcjum opiewająca na 32,1 mln zł nie była najtańsza spośród dziewięciu jakie wpłynęły do ratusza. Tańszą – 31,5 mln zł zaproponował warszawski Mostostal, ale jego propozycja została odrzucona ze względów proceduralnych. W budżecie na trybunę zaplanowano prawie 40 mln zł, więc miasto zaoszczędzi.

Teraz dokumenty przetargowe trafią do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w Warszawie. Urzędnicy zakładają, że jeśli prezes UZP nie dopatrzy się uchybień, umowa z wykonawcą zostanie podpisana do końca stycznia. Pod warunkiem, że nikt nie oprotestuje przetargu.

Trybuna ma powstać do września

Przypomnijmy, że poprzedni przetarg wygrało ukraińskie konsorcjum, ale po protestach konkurentów zarzucających zwycięzcy brak doświadczenia, wyboru dokonano powtórnie. Wówczas wybrano Budimex, ale po długich miesiącach kontroli, m.in. przez UZP, gdy dokumenty wróciły do Rzeszowa, firma zrezygnowała.

Zadaszona, dwupoziomowa trybuna złożona z 9 segmentów ma mieścić ponad 4700 widzów. Powstanie pomiędzy słupami oświetleniowymi od wschodniej strony stadionu. Oprócz samej trybuny wykonawca ma zbudować dojazd i wejście od strony al. Powstańców Warszawy. Cała inwestycja ma być gotowa do końca września.

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments