Wyłapują przekraczających prędkość

Fot. Archiwum

PODKARPACIE. Uwaga podróżujący – już od samego rana policjanci ruchu drogowego prowadzą działania “Prędkość”, dlatego zwracają szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości.

Działania potrwają do późnego wieczora. Kontrole prowadzone są z wykorzystaniem wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru prędkości często się zmienia. Niedostosowanie prędkości do panujących warunków to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych.

W ubiegłym roku 24,5 proc. ogółu wypadków na podkarpackich drogach spowodowanych było właśnie przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

am

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

ostatnio widziałem jak na motorynce jechało 3 – chyba przygotowywali się do występu w cyrku Rialto – ale to robili na drodze publicznej- ciekawe jaką kare by dostali aby zasilić budżet ?

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Jeśli to Policja robi na zdrowych zasadach , rozsądnie i bez krycia się po krzakach i tam gdzie to zbędne, to nie mam nic przeciw , aby spokojnym rozważnym kierowcom z rodzinami umożliwić bezpieczny powrót z wakacji. Jest jedno bez przesady , aby nasiać tyle radarów co praktycznie powoduje 15-godzinny przejazd „naszymi autostradami”” z Kołobrzegu na Podkarpacie bez narażenia się na otrzymanie kilku zdjęć na poczet zrównoważenia budżetu J.V Rostowskiego. Bardzo mnie niepokoi obserwowana w mieście jazda gówniarzerii na jednośladach , nawet parami i nikt tego nie tępi.