Ogólnopolskie Centrum Medyczne

Fot. Mat. prasowe
Fot. Mat. prasowe

Ogólnopolskie Centrum Medyczne stawia na jakość, rzetelność i dbałość o zdrowie pacjenta. Rozpoczyna kampanię społeczną z obszaru profilaktyki zdrowotnej osób 50+.

Profilaktyka zdrowia to jeden z najważniejszych elementów życia każdego z Nas. Począwszy od najmłodszych lat, przez okres dojrzewania, życie dorosłe, a skończywszy na jesieni życia – problem zdrowia występuje zawsze i jest równie żywotny.

Społeczeństwo się starzeje. Z roku na rok przyrost naturalny na świecie, a co za tym idzie również w Polsce się zmniejsza. Przybywa osób starszych. Osoby po 50-tym roku życia wchodzą w wiek zwiększonego ryzyka chorób cywilizacyjnych. Dlatego w ich przypadku wykonywanie regularnych badań profilaktycznych m.in. w kierunku cukrzycy, osteoporozy, nadciśnienia czy nowotworu piersi lub prostaty, jest niezwykle istotne. Pacjenci przychodzą do lekarza najczęściej wtedy, gdy coś już rzeczywiście im dolega. Często zmagają się z bólem kilka tygodni licząc na to, że w końcu kiedyś przejdzie. Kiedy decydują się na konsultację, choroba jest już często w zaawansowanym stadium.

Świadomość to pierwszy krok do zdrowia
Wszelkie działania zmierzające do edukacji osób związanych z dbaniem o zdrowie własne jak i najbliższych należy podjąć jak najwcześniej. Nie da się tego zrealizować bez odpowiedniej wiedzy na temat profilaktyki zdrowia. Warto więc wiedzieć: w jaki sposób dbać o zdrowie: jakie zagrożenia mogą wynikać z powodu braku podejmowania badań cyklicznych, złego odżywiania, braku aktywności fizycznej, bagatelizowania pierwszych objawów choroby, itp.

Ogólnopolskie Centrum Medyczne zdecydowało się wyjść naprzeciw obecnej sytuacji w obszarze zdrowia osób po 50. roku życia i przygotowało krajowy program społeczny „Wylecz się zdrowiem”, którego głównym celem jest edukowanie społeczeństwa 50+ w zakresie profilaktyki zdrowia oraz pokazanie jak duże ma ona znaczenie w codziennym, zdrowym trybie życia osób dojrzałych. Jak ważna jest odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i cykliczne poddawanie się badaniom, niwelowanie stresu.

Ogólnopolskie Centrum Medyczne od samego początku swojej działalności stawiało na edukację Pacjentów poprzez proponowane im abonamenty medyczne. Dopasowywanie do indywidualnych potrzeb rodzaju świadczonych usług, dostępu do lekarzy specjalistów, skrócenie czasu oczekiwania na wizytę do lekarza, wysoki poziom obsługi Pacjentów stało się nadrzędnymi elementami działalności firmy.

Priorytetem Ogólnopolskiego Centrum Medycznego jest zadowolenie Pacjentów, którzy nieraz rekomendują oferowane przez firmę abonamenty: rodzinie, znajomym czy sąsiadom. Zadowolenie Pacjenta, który często boryka się z brakiem zrozumienia w państwowej służbie zdrowia, to największa nagroda dla firmy.

Podstawowe badanie – wnikliwa diagnoza
W całej Polsce odbędzie się ponad 200 spotkań miesięcznie, podczas których społeczeństwo zdobędzie wiedzę na temat zdrowego trybu życia, odpowiedniej diety, niezbędnej aktywności fizycznej oraz rodzajów badań, jakim osoby starsze powinny się cyklicznie poddawać. Ogólnopolskie Centrum Medyczne zaczyna swoją kampanię od panelu dotyczącego wczesnego wykrywania chorób nerek, dalej w trakcie roku będą rozdawane bezpłatne vouchery na badania krwi związane z profilaktyką chorób serca, chorób wątroby czy metabolizmem kości. Bezpłatne vouchery rozdajemy na spotkaniach dla każdego uczestnika. Vouchery realizowane są w Punktach Pobrań w Laboratorium ALAB na terenie całej Polski.

Panele badań laboratoryjnych są to zestawy badań, które wykonuje się w celu określenia ogólnego stanu zdrowia pacjenta, lub też w celu rozpoznania określonych chorób. Praktycznie wszystkie choroby powodują zmiany w składzie i obrazie krwi.

Profil nerkowy obejmuje badania: badanie ogólne moczu, kreatynina, mocznik, kwas moczowy.
Profil sercowy obejmuje badania: kinaza fosfokreatynowa (CK), elektrolity w surowicy (sód, potas, chlorki).
Profil wątrobowy obejmuje badania: aminotransferaza alaninową (AlAT), aminotransferaza asparaginianowa (AspAT), fosfataza alkaliczna (AlP), bilirubina całkowita- GGTP.
Profil kostny obejmuje badania: wapń w surowicy, fosforany w surowicy, Fosfataza alkaliczna (ALP).

OCM docenione
Całą kampanię społeczną poparły władze samorządowe, które czynnie zaangażowały się w projekt, m.in., Urząd Dzielny Warszawa Ursynów, Urząd Dzielnicy Warszawa Ochota. W najbliższych tygodniach planujemy spotkania w innych miastach Polski.

Do udziału w kampanii społecznej zostały zaproszone czołowe osobistości życia społecznego i kulturalnego: Pani Izabela Trojanowska, Pan Andrzej Supron, Pan Ryszard Rembiszewski, Pani Ewa Kuklińska, Pani Halina Skoczyńska, Pan Karol Strasburger.

Za swoją działalność OCM zostało kilkukrotnie nagrodzone prestiżowymi statuetkami, m.in. Perłą Medycyny, czy Rzetelni w Ochronie Zdrowia.

Eksperci medyczni OCM wypowiadają się w mediach na ważne tematy z obszaru zdrowia, wskazują na mankamenty państwowej służby zdrowia oraz podkreślają jak ważne jest przestrzeganie profilaktyki prozdrowotnej, celem uniknięcia zachorowań na ciężkie dolegliwości i schorzenia.

***
Na uwagę zasługuje również fakt, że oprócz współpracy z Grupą Laboratorium ALAB, Ogólnopolskie Centrum Medyczne współpracuje również z Laboratorium SYNEVO, ŚLĄSKIE LABORATORIA ANALITYCZNE oraz ponad 700 Przychodniami Medycznymi w największych miast Polski, np. Polmed (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Olsztyn, Poznań, Sosnowiec, Starogard Gdański), Scanmed (Gdańsk, Poznań, Kraków, Chorzów, Gliwice, Wrocław Warszawa, Lublin), Centermed (Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Katowice, Kielce, Tarnów), Specjalistyczna Przychodnia Lekarska dla Pracowników Wojska, Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów, Medicenter, CortenMedic, Boramed, Zespół Poradni i Lecznictwa Bonifratrów, Mulitimed (Warszawa), Intermed, Delta-med, Agmed, Polimed (Katowice), Endomed, Evi-med, Swissmed, Clinica Medica (Gdańsk, Gdynia), Klinika Krakowska, Krakowskie Centrum Medyczne, Medicina, Med-all (Kraków), Centrum Medyczne- Szpital Św. Rodziny (Łódź) i wiele innych.