Wylej “żale” w GDDKiA

W Dębicy na krajowej czwórce w okolicy Stacji BP i hotelu Lord stoi ograniczenie prędkości do 50 km na godz. z powodu pobliskiego przejścia dla pieszych. Znak jest poparty fotoradarem. Znak jest zbyteczny, bo przejście jest bardzo mało uczęszczane, a do tego ograniczenie stoi w miejscu, gdzie jest blisko dwukilometrowy prosty odcinek szerokiej drogi krajowej. Fot. Artur Getler

PODKARPACIE. Powiedz GDDKiA, gdzie ograniczenie prędkości jest niepotrzebne.

Trwa proces weryfikacji stanu organizacji ruchu na drogach krajowych. Weryfikacja trwa od miesiąca i ma na celu, jak mówi GDDKiA – racjonalizację obowiązujących na odcinkach dróg krajowych limitów dopuszczalnej prędkości. Drogowcy zachęcają do zgłaszania uwag.

Weryfikacja prowadzona jest przez pracowników GDDKiA przy udziale Komend Wojewódzkich i Powiatowych Policji. Szczególnie chodzi oznaki B-33 czyli “ograniczenie prędkości”. Weryfikowane będą szczególnie ograniczenia prędkości umieszczane przed skrzyżowaniami i przejściami dla pieszych. Sprawdzanie potrwa do końca kwietnia, a do połowy maja 2013 roku powstanie raport końcowy.

Od końca lutego poprzez specjalną aplikację (formularz elektroniczny) znajdującą się na stronie internetowej GDDKiA można w szybki i niesformalizowany sposób zgłaszać uwagi do obowiązującej na drogach krajowych organizacji ruchu. Chodzi przede wszystkim o zasadność i prawidłowość ustawionych pionowych znaków drogowych, oznakowania poziomego, urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego czy oznakowania robót drogowych. Zgłoszenia będą weryfikowane przez GDDKiA i brane pod uwagę podczas monitorowania stanu organizacji ruchu.

Niezależnie od aplikacji internetowej, istnieje możliwość zgłaszania uwag, skarg czy wniosków pocztą lub osobiście.

ArtG

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o