Wylicytuj sobie pracę!

Katarzyna Burnat, koordynatorka Modelarni Przestrzeni Pracy w Sanoku. - Czekamy na Wasze zgłoszenia, zalogowanie się w bazie jest bardzo proste i trwa zaledwie kilka minut. Kto wie, może akurat tutaj znajdziecie swoją pierwszą pracę. Fot. Autor
Katarzyna Burnat, koordynatorka Modelarni Przestrzeni Pracy w Sanoku. – Czekamy na Wasze zgłoszenia, zalogowanie się w bazie jest bardzo proste i trwa zaledwie kilka minut. Kto wie, może akurat tutaj znajdziecie swoją pierwszą pracę. Fot. Autor

PODKARPACIE. Szukasz pracy? To pracodawca szuka Ciebie!

Na Podkarpaciu powstał pierwszy portal kojarzący pracowników i pracodawców. To emodelarnia.pl. – Takie allegro rynku pracy – śmieje się Katarzyna Burnat, koordynatorka projektu. Tutaj każdy bezrobotny będzie mógł wylicytować pracę dla siebie, zdobyć doświadczenie i zarobić pierwsze pieniądze, a pracodawca znaleźć wykwalifikowanego pracownika.

Mowa o projekcie Modelarnia Przestrzeni Pracy, który ma pomóc młodym ludziom w wieku od 18 do 25 lat zaistnieć na rynku pracy. To nowość na Podkarpaciu. Na portalu emodelarnia.pl logują się młodzi ludzie, którzy szukają pracy. Zrobiło to już blisko 30 osób z Przemyśla, Krosna i Sanoka. Są tam też oferty pracodawców. – Portal działa na zasadach podobnych do portali aukcyjnych. To takie allegro rynku pracy – mówi Katarzyna Burnat, koordynatorka Modelarni Przestrzeni Pracy w Sanoku.

– Każdy użytkownik modelarni będzie mógł wziąć udział w aukcji zlecenia, przebijając innych ceną jego wykonania, umiejętnościami, doświadczeniem itp. Aukcja wyłoni wykonawcę zlecenia i w ten sposób skojarzy strony umowy. Wybrany przez zleceniodawcę uczestnik podpisze umowę-zlecenie i wykona pracę, za którą otrzyma wynagrodzenie – wyjaśnia koordynatorka.

W ten sposób młodzi ludzie otrzymają szansę zdobycia pierwszych doświadczeń w kontaktach z pracodawcami, jednocześnie zarabiając pieniądze.

Jedną z osób, które umieściły swoje zgłoszenie na portalu jest Sylwia Szczesiak. Ma 20 lat. Jej największą pasją jest moda i handel, i to z nimi wiąże swoją przyszłość. Od roku bezskutecznie szuka pracy. Aby wyróżniać się wśród poszukujących pracy, swoje CV nagrała na wideo. Mogła to zrobić za darmo, bo wzięła udział w szkoleniu Modelarni Przestrzeni Pracy. – To zdecydowanie ciekawsza forma przedstawienia swojej osoby niż tradycyjne, papierowe CV. Coś jak rozmowa kwalifikacyjna. Pracodawca może nas zobaczyć w całej okazałości, jak się zachowujemy, mówimy, reagujemy na stresowe sytuacje – opowiada Sylwia.

Jednym z pracodawców, który szuka pracowników przez emodelarnię.pl, jest Maciej Mazur. Od 10 lat prowadzi firmę Galileo w Sanoku. Jest dostawcą Internetu i prowadzi sklep komputerowy. Obecnie szuka osób do pracy na kilka dni przy roznoszeniu rachunków. Robi to poprzez wspomniany portal. – Tutaj można szybko znaleźć pracownika, z którym nie ma potrzeby wiązać się umową na stałe, co w przypadku, kiedy szukam osoby zaledwie na kilka dni, jest dla mnie korzystne – mówi właściciel Galileo.

Maciej Mazur nie wyklucza, że jeśli będzie potrzebował pracowników na dłużej, np. serwisantów komputerowych, będzie ich szukał właśnie na portalu emodelarnia.pl. – Portal daje możliwość bardzo precyzyjnego określenia specjalistycznych usług. Wiem, jakiego szukam pracownika i wśród ofert wybieram tego, którego umiejętności najbardziej mi odpowiadają. Urząd Pracy czy ogłoszenia w prasie nie dają mi takiej możliwości, bo na takie ogłoszenie może odpowiedzieć każdy – wyjaśnia.

Portal ma kojarzyć pracowników i pracodawców oraz umożliwić młodym ludziom zdobycie pierwszych doświadczeń w pracy. – Powierzenie różnych prac młodzieży, w oparciu o umowy cywilnoprawne, pozwala pracodawcy na ograniczenie kosztów wykonania zadania, jednocześnie dając młodzieży szansę zdobycia doświadczenia zawodowego i pokazania się z dobrej strony. A to może w przyszłości prowadzić do długotrwałego zatrudnienia – podsumowuje Katarzyna Burnat.

Szczegółów o tym, jak dołączyć do bazy pracowników i pracodawców szukaj na portalu emodelarnia.pl oraz www.modelarniapracy.pl.

Martyna Sokołowska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
MANEK
MANEK
7 lat temu

Jak będę chciał znaleźć prace to daje w łapę bez pośrednika ale mnie się nie chce pracować niech na mnie pracują inni mam 50 lat mam emeryture a rząd i jego prace razem z pracodawcami w d,,,ie

polak z podkarpacia
polak z podkarpacia
7 lat temu

To takie allegro rynku pracy – mówi Katarzyna Burnat
A co to jest allegro ?
Jest to utwor ktorego muzyk nie umi, ale gro !