Wylicytuj tablicę granicy państwa lub przelot śmigłowcem

Wolontariusz WOŚP na granicy w Medyce. Fot. Łukasz Solski

PODKARPACIE. Straż Graniczna weźmie aktywny udział w 20. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na przejściach granicznych w Krościenku, Korczowej i Medyce, wolontariusze będą zbierać pieniądze od funkcjonariuszy, pracowników i podróżnych przekraczających granicę.

Na rzeszowskim rynku,  straż graniczna zaprezentuje nowoczesny sprzęt: m.in. szengen-bus, pojazd obserwacyjny PJN Mercedes, oznakowany VW Transporter, quad Arctic Cat 1000 i inne.

Zobaczyć będzie można także pokazy przewodników psów od narkotyków i materiałów wybuchowych. Podczas aukcji w Rzeszowie i Przemyślu, wylicytować będzie można m.in. tablice z napisem „Granica Państwa przekraczanie zabronione” i szablę generalską.

W Internecie natomiast, od środy można wylicytować lot patrolowy śmigłowcem w rejonie Bieszczadzkiego Oddziału Straż Granicznej oraz patrol nocny na tzw. zielonej granicy polsko-ukraińskiej.

łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
janek koss
janek koss
9 lat temu

Myślałem, że Straż Graniczna powołana jest do „ochrony granicy państwowej” etc. Teraz już wiem, że również do pajacowania na rynku. Mam nadzieję, że „pokazy” odbędą się poza służbą, bo za pokazy nikt im nie zapłaci, nie wykonują czynności wynikających z „ustawy o straży granicznej” i innych, czyli kasa się nie należy.