Wyłowili taaakie ryby

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim można wypoczywać już od trzech sezonów, ale taaakie ryby można w nim łowić dopiero od kilku dni. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Sezon letni nad Jeziorem Tarnobrzeskim rozpoczęty. Pierwszego dnia nad akwenem rządzili wędkarze.

1 maja Krzysztof Pięda złapał dwunastokilogramowego szczupaka i nad Jeziorem Tarnobrzeskim wygrał zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Tarnobrzega.

W zawodach wzięło udział 94 wędkarzy z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Mielca. Miejsce drugie i puchar Prezesa Kopalni Siarki „Machów” trafił do rąk Marka Popotyckiego, który wyłowił z wód Jeziora Tarnobrzeskiego rybę o wadze 10 kg.

- Mamy perełkę wędkarską, jaką jest ten zbiornik. Współpraca na linii władze miasta – wędkarze jest znakomita. Wędkuję nie tylko w Polsce, ale i poza granicami kraju i przyznaję, że tu, nad Jeziorem Tarnobrzeskim, jest wspaniale – mówił odbierając nagrodę pan Marek.

Trzecie miejsce zapewnił sobie pan Marian Turek, którego dwa szczupaki ważyły nieco ponad 8 kg.

Podczas ceremonii wręczenia pucharów, prezydent Norbert Mastalerz przekazał na ręce prezesa PZW Tarnobrzeg Antoniego Brudza symboliczny klucz do wód Jeziora Tarnobrzeskiego.

- Gratuluję tak wspaniałych połowów. Jestem przekonany, że jeszcze nieraz wędkarze, którzy zawitają do Tarnobrzega, będą mieli co wspominać i co najważniejsze, będą mogli pochwalić się wspaniałymi okazami, które skrywają głębiny Jeziora Tarnobrzeskiego. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układać tak samo dobrze, jak to miało miejsce do tej pory – mówił prezydent.

Małgorzata Rokoszewska

do “Wyłowili taaakie ryby”

 1. Bob

  No i minęły 4 lata i PZW doprowadziło rybostan jeziora do ruiny. Nurkowie twierdzą, że już prawie nie ma szczupaków a wędkarze też ich nie łowią, co potwierdza tylko smutna prawdę. W Polsce nic się nie może udać. Rozkraść, rozgrabić, tyle potrafimy. Czekamy tna kolejną trafna decyzję władz miasta. Może zatrudnią pedofilii w przedszkolach?

 2. tak

  pewnie żadnego nie wypuścili z powrotem , widać na zdjęciu jak już worek przygotowany. ZERO szacunku dla mięsiarzy. Niech Ci „wędkarze” skończą tak samo jak te ryby.

 3. śmutny

  A mnie nic nie mającego z rybami dziwne się wydaje takie zarybienie i taki przyrost w tak krótkim czasie.
  Może to karma modyfikowana GMO.Oby nie.A mułem nie śmierdzą.?

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.