Wyłudzali odszkodowania za kolizje drogowe

Fot. Łukasz Solski

RZESZÓW. Dziewięciu mężczyzn w wieku od 32 do 57 lat i 45-letnia kobieta, odpowiedzą za pozorowaniem kolizji drogowych i wyłudzenia odszkodowań. Wszyscy są mieszkańcami powiatu rzeszowskiego.

Wśród oskarżonych jest organizator procederu, właściciel warsztatu samochodowego. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do rzeszowskiego sądu rejonowego.

Wiesław Sz. znajdował osoby, które za wynagrodzeniem godziły się na wystąpienie w roli „sprawców” fikcyjnej kolizji drogowej. To właśnie z ich ubezpieczeń były wypłacane odszkodowania poszkodowanym w rzekomych kolizjach.

Jednym z oskarżonych jest też emerytowany obecnie policjant z posterunku w Tyczynie, który sporządzał fikcyjne notatki pokolizyjne. Według prokuratury mógł on przyjąć 2, 3 tys. zł łapówki.

W pięciu przypadkach ubezpieczyciele wypłacili rzekomym poszkodowanym łącznie ponad 70 tys. zł odszkodowań. Wszyscy oskarżeni przyznali się do zarzucanych im czynów i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.

Uzgodnili z prokuratorem kary pozbawienia wolności od roku w zawieszeniu na dwa lata do 3,5 roku w zawieszeniu na siedem lat oraz kary grzywny w wysokości od 500 zł do 40 tys. zł.

Oskarżeni zostali też zobowiązani do naprawienia szkody.

PAP/łuk

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments