Wyłudził ponad 115 tys. złotych

Fot. Archiwum

MIELEC. Policjanci z mieleckiej komendy zatrzymali mieszkańca województwa dolnośląskiego. Mężczyzna próbował wyłudzić z mieleckich banków ponad 115 tys. złotych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu oszusta na trzy miesiące.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą mieleckiej komendy, realizując czynności związane z oszustwami finansowymi, zatrzymali wychodzącego z jednego z mieleckich banków mężczyznę. Jak się okazało chwilę wcześniej przedłożył on w banku podrobione dokumenty w celu wyłudzenia kredytu w wysokości 30 tys. zł. Policjanci szybko ustalili, że 54-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego posługiwał się różnego rodzaju podrobionymi dokumentami, które przedstawiał w bankach.

W toku dalszych czynności ustalono, że dzień wcześniej wyłudził z innego banku w Mielcu, również na podstawie fałszywych dokumentów, 30 tys. złotych. Okazało się, że mężczyzna jeszcze w dwóch innych mieleckich bankach złożył wnioski kredytowe na 25 i 30 tys. złotych. Łączna suma wyłudzonych przez 54-latka kredytów wynosi na chwile obecną ponad 115 tys. złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zatrzymanemu mężczyźnie postawione zostały zarzuty oszustwa. W niedzielę sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec oszusta środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

pad/KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.