Wymienią kolejnych 75 studzienek

W ub. roku m.in. na ulicy Hetmańskiej wymieniono stare dudniące włazy studzienek na ciche tzw. pływające. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Od kilku lat kierowcy jeżdżący rzeszowskimi ulicami manewrują tak, żeby w swoich samochodach nie uszkodzić zawieszenia. Dzieje się tak z powodu zapadających się włazów studzienek, które są montowane na jezdniach.

W ubiegłym roku na niektórych ulicach sytuacja poprawiła się, bo 67 dudniących włazów zamieniono na tzw. pływające wpusty kanałowe. Kolejnych 75 przykryć studzienek zostanie wymienionych w tym roku.

Dotąd wymieniono studzienki na kilku ulicach. Kosztowało to ponad 284 tys. zł. Najgorzej było na ulicach: Dąbrowskiego, Lisa-Kuli, Okulickiego, Marszałkowskiej i alei Piłsudskiego. Kierowcy narzekali, że mijając te studzienki muszą lawirować i to staje się niebezpieczne, bo mogą wjechać w inny samochód.

W miejsce starych studzienek wstawione zostaną nowe wykonane w technologii tzw. włazów samopoziomujących, czyli „pływających”. Dzięki temu studzienka zostanie tak wkomponowane w nawierzchnię, że będą idealnie dopasowane do asfaltu i będzie na nim oparty. 

Te nowe studzienki zdały egzamin i w miejscach, gdzie je zamontowano nie zapadają już się. W mieście do wymiany jest jeszcze sporo włazów kanalizacyjnych i deszczowych . W ubiegłym tygodniu ogłoszono kolejny przetarg. Na kilku ulicach zamontowanych zostanie 75 nowych studzienek w technologii włazów samopoziomujących się. Termin wykonania robót w specyfikacji przetargowej wyznaczono za 9 miesięcy – na 29 listopada br. Zwycięska firma będzie musiała udzielić 5-letniej gwarancji. Ratusz na oferty wykonawców tych robót modernizacyjnych czeka do 15 lutego.

and 

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Jimmyantykomuch Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jimmy
Gość
Jimmy

Jeszcze burzowe na obu początkach ul. Łukasiewicza. Co jakiś czas poprawiane ale bez większych rezultatów.
Jak już tam wjadą ze sprzętem, niech od razu przedłużą zatoki, bo przegubowce się nie mieszczą. Zawsze dupa sterczy.

antykomuch
Gość
antykomuch

Bardzo wspaniała inicjatywa w takim tz.innowacyjnym mieście rządzonym przez kilkanaście lat innowacyjnego Prezydenta Ferenca z innowacyjna ekipą. Ha!ha!ha!