Wypróbuj biletomaty MPK

Biletomaty testowane przez rzeszowskie MPK są wygodne i łatwe w obsłudze. Fot. Wojciech Preisner

RZESZÓW. Za bilet możesz płacić bilonem i kartą.

MPK testuje maszyny do kupowania biletów, które jeżdżą jak na razie w czterech autobusach. Pasażerowie będą mogli z nich korzystać przez przeszło trzy miesiące. MPK sprawdzi, którą formę płatności pasażerowie wybierają najczęściej i na tej podstawie zostanie podjęta decyzja, czy montować biletomaty z możliwością zapłaty bilonem czy kartą.

- Spotkałam się już kilka razy w biletomatami w rzeszowskich autobusach, ale zobaczyłam też, że niektórzy pasażerowie dziwnie ich unikają i biegną do kierowcy po bilet – mówi pani Alicja z Rzeszowa. – A przecież obsługa nie jest skomplikowana, a wszystko jest napisane na naklejonej instrukcji.

Rzeczywiście w czterech autobusach MPK jeżdżą specjalne maszyny do zakupu wszystkich rodzajów biletów przejazdowych. Biletomaty zostały pożyczone od Mennicy Polskiej, która nimi handluje. Zarząd Transportu Miejskiego planuje zakup maszyn, które będą jeździć w co najmniej 80 autobusach i staną również na przystankach. Wcześniej jednak chce sprawdzić, która forma płatności za bilety bardziej przypadnie do gustu klientom. Tak więc za bilet możemy płacić zarówno drobnymi jak i kartą (zwykłą i zbliżeniową). – To nowoczesne i łatwe w obsłudze urządzenie jest wygodnym rozwiązanie dla pasażerów – mówi Marek Filip, dyrektor techniczny MPK Rzeszów. – Pamiętajmy, że w biletomatach można płacić tylko bilonem lub kartą.

Katarzyna Szczyrek

do “Wypróbuj biletomaty MPK”

 1. Agnieszka

  Już trochę czasu minęło i wydaje mi się, że w biletomatach jest pewien postęp, w Warszawie za sprawą http://www.mera-systemy.pl/ można korzystać z biletomatów stacjonarnych i mobilnych, A to, że w autobusach były biletomaty to też nie było złe rozwiązanie, chociaż na przystankach na pewno wygodniej.

 2. Bladak

  nie tylko na dużych przystankach ale właśnie przede wszystkim na tych gdzie nie ma kiosku! Jest mnóstwo takich przystanków gdzie do kiosku trzeba sie kawałek przejść, wiadomo, autobus nie poczeka a pan kierowca zwykle nie ma jak wydać choćby z 10 ;P pomysł dobry ale nie dopracowany, za to pomysł Mareckiego jest genialny :)

 3. Marecki

  Biletomaty nie powinny znajdować się w autobusach tylko na każdym przystanku, przy czym na wyświetlaczu powinny się oprócz tego znajdować informacje o nadjeżdżających autobusach, opóźnieniach itp… do tego można wprowadzić jeszcze inne funkcje jak np. możliwość doładowania telefonu komórkowego . Takie udogodnienie spotkałem w Szwajcarii i to było wielkim plusem tamtejszej komunikacji, a taki kolos zajmujący sporo miejsca nie powinien zawadzać w i tak ciasnych autobusach…

 4. gościu

  a jak zrobić żeby pasażerowie nie odczytali mojego pinu? wystarczy że taki kieszonkowiec pozna mój pin i w czasie tej samej przejażdżki obrobi mnie z portfela

  • olis

   JAKIEGO PINU NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ze zrozumieniem pisze że płacisz kartą zbliżeniową!
   a tak na marginesie to cię cofamy a nie rozwijamy .Rzeszów już dawno powinien mieć zintegrowany system płatności – karty chipowe a nie jakieś monstra w autobusach co miejsca zajmują tyle co 2 ludzi

 5. maćko

  rzeszów- stolica „innowacji”

  gdzie są czytniki kart w autobusach , karty chipowe itp?????????!!!!!!!!

 6. ja

  Automaty powinny być na większych przystankach a nie w autobusach. Wystarczy sobie wyobrazić jak w godzinach szczytu wsiadasz i próbując dopchać się do automatu zwyczajnie nie zdążysz bo kontrolerzy wsiadając za tobą ubiegną cię.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.