Wyprodukują wodę sami

Po 9 latach starań, gmina Nowa Dęba stała się jedynym właścicielem Zakładu Produkcji Wody

NOWA DĘBA. Zapłacili 1,2 mln zł i zyskali niezależność w decydowaniu o przyszłości spółki produkującej wodę dla gminy. 26 października zostały sfinalizowane wieloletnie działania Gminy Nowa Dęba związane z zakupem 289 udziałów w Zakładzie Produkcji Wody Sp. z o.o. od Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie. Na tę decyzję władze gminy czekały 9 lat.

Procedurę nabycia 289 udziałów władze samorządowe 4 kadencji uruchomiły w 2005 r. W wyniku negocjacji w roku 2006 strony ustaliły przejęcie udziałów od ARP za kwotę 2 312 000 zł. Władze obecnej kadencji wstępnie podjęły rozmowy w sprawie sfinalizowania tej umowy. Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba zwrócił się do władz ARP o ponowną wycenę wartości spółki, z uwzględnieniem wykonania niezbędnych nakładów inwestycyjnych, które pozwolą prawidłowo funkcjonować przez kolejne lata.

Po wykonaniu wyceny wartości spółki, rozpoczęły się negocjacje w sprawie ustalenia ceny za nabywane przez Gminę Nowa Dęba udziały. W wyniku negocjacji ustalono zakup 289 udziałów (o wartości nominalnej 2 890 000 zł) za kwotę 1 200 000 zł.

Burmistrz Wiesław Ordon powiedział, nabywa ZPW nie po to tylko, aby gmina była jedynym właścicielem, ale by była takim właścicielem, który przeprowadzi gruntowną modernizację Stacji Ujęcia Wody. Taką, która zapewni bezpieczeństwo w zakresie dostawy wody dla mieszkańców i firm na kolejne kilkadziesiąt lat. Temu celowi służą działania zmierzające do opracowanie programu modernizacji SUW i sieci wodociągowych, które winny być zrealizowane w kolejnej kadencji samorządu.

Małgorzata Rokoszewska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments