Wyprowadzili z zakładów graficznych 14 mln zł

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

RZESZÓW. Zakończyło się 3-letnie śledztwo Prokuratury Okręgowej w sprawie działały na szkodę RZG.

Do Sądu Okręgowego w Rzeszowie wpłynął akt oskarżenia z Prokuratury Okręgowej przeciwko czterem osobom, którym zarzucono działanie na szkodę spółki Rzeszowskie Zakłady Graficzne. Sprawa dotyczy działań, jakie podejmowały one w latach 2004 – 2007 i które doprowadziły do wyrządzenia tej firmie szkody majątkowej w kwocie ponad 14 mln zł.

Oskarżone osoby to prezes zarządu oraz dwóch członków rady nadzorczej spółki Rzeszowskie Zakłady Graficzne, a także rzeszowski przedsiębiorca. Z tego, co się dowiedzieliśmy, tym biznesmenem jest Ryszard P. Jak ustalono w toku trzyletniego śledztwa, w wyniku podjętych przez oskarżonych działań polegających m.in. na tworzeniu powiązanych ze sobą spółek i dokonywaniu w ich obrębie przesunięć majątkowych doszło ostatecznie do przejęcia przez oskarżonego Ryszarda P. całości spółki Grafika. Dzięki temu stał się on jedynym właścicielem spółki Rzeszowskie Zakłady Graficzne.

Firmie RZG wyrządzono szkodę w kwocie ponad 14 mln zł. Oskarżeni to osoby w wieku od 36 do 60 lat. Byli przesłuchani w charakterze podejrzanych, ale nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Jeden z oskarżonych odmówił składania wyjaśnień. Pozostałe osoby złożyły je, przy czym jedna z nich złożyła wyjaśnienia, które w znacznej mierze pokrywają się z ustaleniami śledztwa. W stosunku do trzech oskarżonych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 80 tys. zł.

Dodatkowo tytułem zabezpieczenia grożącej tym oskarżeniom kary grzywny oraz roszczeń o naprawienie szkody dokonano zajęcia środków pieniężnych w kwocie 100 tys. zł od każdego oskarżonego. W stosunku do jednego z oskarżonych prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za zarzucane przestępstwa oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

and

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Edgar
Edgar
7 lat temu

Przykra sprawa, że śmialiśmy się z Ukrainy. No bo tam wiele da się załatwić kasą.. Ale w Polsce nie jest wcale lepiej.

kysyprzemysl
kysyprzemysl
7 lat temu

Mimo iż jest moja racja,
– znowu działa moderacja.

kysyprzemysl
kysyprzemysl
7 lat temu

Tutaj aż też piania tryska, – jak chowają swe nazwiska. Pan Podkulski się nie wstydzi, – swe nazwisko tu nie widzi. Klan dziś mamy Podkulskiego, – zdrajców także wokół Niego. Ja za Polskę też cierpiałem, – dziś do nędzy się zapchałem. Nie jest to też rodak mój , – lecz kanalia zwykły zbój. Tacy Polskę rozkradają, – Naród Polski w nędzę pchają. Prokurator tu ich broni, – dane osobowe chroni. Pyta we wsi ,,Baba która”, – cóż to jest za prokuratura? >> DANE OSOBOWE<< Dawno ,.. bardzo dawno temu, – to przypomnieć trza każdemu. Tu nad Wisłą kraj powstawał, –… Czytaj więcej »

Jan
Jan
7 lat temu

A co na to her Ferenc i jego przydupasy? Przecież wokół Rysia wszystko sie kręciło.??????????????

rinin
rinin
7 lat temu

Ten pan ma kilka galerii. Co bedzie z najemcami jak dostanie 10 lat bo tyle mu grozi jemu jego synowi i rowniez szwagrowi! Przynajmniej tak pisalo w nowinach

olek
olek
7 lat temu
Reply to  rinin

Nie szwagrowi tylko zieciowi Marcin B bo on jest chyba głównym oskarżonym w tej sprawie bowiem był prezesem spółki.Ale to chyba nie wszyscy którzy brali udział w tym procesie.

ROMAN
ROMAN
7 lat temu

no jak to jest ; przekręt na 14 milionów [ oficjalnie ] a może jeszcze lepiej – a tu poręczenia na 100 tyś – czy to mamy pryma- aprylis – poręczenie jak dla „babci klozetowej ” z hotelu Marriott [ gdyby zrobiła przekręt ] – dobry temat do kabaretu – nie ?

Garda.
Garda.
7 lat temu

A kto mu pozwolił wejść z inwestycją w chodnik.
To tylko w Rzeszowie jest możliwe i oczywiście za zgodą prezydenta.

olek
olek
7 lat temu

Prokuratura Okregowa zakończyła chyba tylko jeden z wątków sprawy, bowiem to przedstawił NIK w swoim obszernym raporcie dotyczy innych spółek jasielskiego biznesmena.Sprawa dotyczy m.in spółki Ctp która jest w holdingu który budował City Center (Galeria Rzeszów). Zaskakujące jest bardzo niskie poreczenie i zabezpieczenie majatkowe a sprawa dotyczy strat na ponad 14 mln zł.