Wyremontowana ul. Podkarpacka do poprawki?

W środę ok. godz. 12.30 drogowcy zdrapywali pomalowane jesienią pasy na ul. Podkarpackiej. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. We wtorek przed południem dostaliśmy sygnał od naszej Czytelniczki, że drogowcy zaczęli zdrapywać stare pasy i zamierzają malować nowe na ulicy Podkarpackiej.

– Po co oni to robią? – pyta pani Zofia. – Czy to mądre malować w taka pogodę, jak droga jest mokra. Zaraz śnieg spadnie i nie będzie się to trzymać przecież – pyta. – Ja sobie nie życzę, żeby z moich podatków, nieważne czy za 100 zł czy 500 zł, robili coś tak bez sensu – dodaje. O to, co robotnicy robią na ul. Podkarpackiej, zapytaliśmy Piotra Magdonia, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

– To jest korekta istniejących pasów – mówi. – Żadnej zmiany ruchu nie będzie. Poprawiane jest to, co robiliśmy na jesieni. Pasy uległy znacznej degradacji i trzeba to naprawić – dodaje.

Na nasze pytanie, czy warunki pogodowe są odpowiednie do malowania, odpowiedział: – Musimy malować bez względu na to, czy są odpowiednie warunki, czy nie. Nie mogę zostawić drogi takiej, jaka jest. Na razie jest temperatura dodatnia, więc postaramy się zrobić co się da – wyjaśnia.

Widać więc, jakiej jakości prace wykonuje Miejski Zarząd Dróg. Nie dość, że malowane jesienią pasy nie wystarczyły do końca zimy, to jeszcze z publicznych pieniędzy idą środki na poprawianie w takich warunkach, że za chwilę znów trzeba będzie je zdzierać i malować nowe pasy.

bsz

11
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
borjanRzeszowianinImię (wymagane)mieszkaniecKierowca Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
borjan
Gość
borjan

zajmijcie się tym czemu na wyremontowanej ulicy podkarpackiej obowiązuje jeszcze ograniczenie do 50 km/h .Prezydent Ferenc obiecywał przecież że po remoncie to ograniczenie zostanie podniesione do 70 km/h .A tu nadal cisza .No może nie do końca ,bo policja non stop ustawia się na tej wylotówce z fotoradarem i chłopcy mają żniwo.I może o to właśnie w tym całym remoncie chodzi …Pozdrawiam

Rzeszowianin
Gość
Rzeszowianin

Gdy w ostatnie wakacje przeprowadzona została akcja malowania pasów na głównych ulicach miasta w godzinach szczytu tj 15:00 na zlecenie Władz Miasta była przeprowadzona poprawnie? Gdy większość osób zastanawiała się dlaczego włodarze miasta podjęli taką decyzję, argumentowali tym, że w nocy temperatura na przeprowadzenie prac jest ZA NISKA. A więc ostatnie malowanie przeprowadzone zostało wg Pana dyrektora zgodnie z zarządzeniem, ponieważ jak to określił: „Na razie jest temperatura dodatnia, więc postaramy się zrobić co się da – wyjaśnia.”
Rzeszów = Stolica innowacji

Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

to ma byc dyrektor?????

ROMAN
Gość
ROMAN

no tak widać jasno; szastanie publiczną kasa/ marnotrastwo / przelewanie z jednego konta na drugie za wykonanie ‚ BUBLI” – nasuwa się pytanie
– za ile tygodni znowu zaczną malować ?

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

no wlasnie nie pan dyrektor nie zostanie rozliczony ze swojej decyzji a firmy zwiazne z jego osoba zarobia na farbie i wykonaniu wiec jasno widac o co chodzi

Kierowca
Gość
Kierowca

Czy pan dyrektor zostanie rozliczony z marnotrawienia publicznych pieniędzy?

ROMAN
Gość
ROMAN

no i widać na tym prostym przykładzie[ nieudolność w malowaniu pasów] jaki prymityw umysłowy kieruje tymi działaniami – w cywilizowanym świecie tą robotę wykonano by raz a dobrze – pomalowane pasy wytrzymały by na pewno 2 sezony [ gdyby uwzględniono odpowiednią temperaturę przy pierwszym malowaniu i zastosowano by odpowiednie podkłady farb do pomalowania ] – i to jest właśnie całe dziadostwo – malować- malować i guzik z tego .

wit
Gość
wit

A to pech !
Kładka rdzewieje; malowane pasy się wycierają a co na to nasz Magellan !?

Pietia
Gość
Pietia

Pan dyr chyba oczadział…Musimy malować bez względu na to, czy są odpowiednie warunki, czy nie – po pierwsze zasolona nawierzchnia to nie sa odpowiednie warunki do malowania czy układania masy chemoutwardzalnej a poza tym temperatura w okolicach zera to też nie aura do malowania – widać że kompletnie nie wie o czym mówi – oczywiscie firma która to budowała robi to w ramach gwarancji ale niestety ta gwarancja i ryzyko z nia zwiazane jest wliczona w cenę oferty

dr G.
Gość
dr G.

skoro Pan Magdoń jest taki mądry to niech to zrobi z własnych pieniędzy!!! a nie z pieniędzy podatników(mieszkańców Rzeszowa)

danka
Gość
danka

pan magdoń był wybitnym specjalistą w sądzie okręgowym wielki obibok