Wyrok w sobotę

Rzeszowianom za bojkot meczu w Lesznie grożą poważne konsekwencje. Jakie? Dowiemy się o tym w sobotę. Fot. Wit Hadło

ENEA EKSTRALIGA. Prezes Fogo Unii Leszno, Józef Dworakowski, podał się do dymisji.

Dopiero w sobotę Komisja Orzekająca Ligi podejmie decyzję w sprawie niedzielnego meczu Fogo Unia Leszno – PGE Marma Rzeszów, zakończonego skandalem i wynikiem 75-0. Rzeszowianie po odwołaniu czwartkowego rewanżowego starcia z „Bykami”, przygotowują się do niedzielnej potyczki z Polonią Bydgoszcz.

O tym, jakie kary mogą grozić zespołom z Leszna i Rzeszowa, to wróżenie z fusów.

Dworakowski powiedział dość
Tymczasem niejako w cieniu całego skandalu do dymisji podał się prezes Unii Leszno. „W związku z niecodziennymi okolicznościami, jakie miały miejsce podczas meczu o DMP na żużlu rozgrywanego w dniu 2 czerwca 2013 r. w Lesznie, pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno a PGE Marma Rzeszów oświadczam, że naszym celem było stworzenie dobrego widowiska żużlowego, a nie parodii żużla, jaka miała miejsce w wykonaniu zawodników rzeszowskiego klubu.

Jestem rozgoryczony zarówno stanowiskiem i postępowaniem osób zarządzających klubem PGE Marma Rzeszów, jak i komentatorów i dziennikarzy sportowych, którzy wkładają dużo energii w to, aby kwestia stanu leszczyńskiego toru żużlowego była od lat przedmiotem nieustannego dialogu.

W zaistniałych okolicznościach, jest ponad moje siły dalsze pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Spółki. Zawsze przedkładałem dobro zawodników nad wynikami sportowymi, jednak jestem już zmęczony wytykaniem mnie palcami i traktowaniem jako największe zło polskiego sportu żużlowego” – czytamy w oficjalnym oświadczeniu byłego już prezesa „Byków”.

W czwartek odrobią zaległości
Żużlowcy PGE Marmy będą w czwartek odpoczywać. Nie odbędzie się także zaplanowane na ten dzień zaległe starcie Unii Tarnów i Włókniarza Częstochowy. W obu przypadkach na przeszkodzie w objechaniu zawodów stanął zły stan toru i spodziewane opady deszczu. Czy więcej szczęścia będą mieli żużlowcy Polonii Bydgoszcz i Startu Gniezno, których pojedynek zaplanowano w czwartek nad Brdą (godz. 19)?

Kolejne zaległe pojedynki, w tym starcie PGE Marmy z Polonią Bydgoszcz, zaplanowano na najbliższą niedzielę (godz. 18.30).

mj

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o