Wyrok za zakazaną miłość

Mężczyzna popełnił przestępstwo podczas wychodzenia na przepustki z Aresztu Śledczego w Chmielowie. Fot. Bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Sąd ukarał 25-latka, który uprawiał seks z niespełna 15-letnią dziewczyną.

Miłość wielka, ale prawo surowe. 20 lutego przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu zapadł wyrok w sprawie 24-letniego mieszkańca Końskich, który podczas pobytu w Areszcie Śledczym w Chmielowie wychodził na przepustki i współżył z 14-letnią dziewczyną. Sprawa była nietypowa, bo nastolatka nie broniła się przed kochankiem.

Ona miała 14 lat, a on 10 lat więcej, kiedy na wiosnę 2012 roku spotkali się i wpadli sobie w oko. Mężczyzna odsiadywał właśnie wyrok za przestępstwo przeciwko mieniu w podtarnobrzeskim Chmielowie, a ona była mieszkanką jednej z podtarnobrzeskich miejscowości. Nie myśląc o konsekwencjach, młodzi ludzie uprawiali ze sobą seks. Dziewczyna wyrażała na niego zgodę, a mężczyzna podobno nie wiedział, ile nastolatka ma lat. Do schadzek dochodziło, gdy 24-latek wychodził na przepustki. I być może nikt by się o nich nie dowiedział, gdyby dziewczyna nie zaszła w ciążę.

W połowie ubiegłego roku niemająca jeszcze ukończonych 15 lat dziewczyna trafiła do tarnobrzeskiego szpitala. Była w 16. tygodniu ciąży. Szpital, ze względu na wiek ciężarnej, powiadomił o jej pobycie w lecznicy miejscową prokuraturę.

Ponieważ obcowanie płciowe z osobami poniżej 15. roku życia jest w Polsce karane, śledczy mieli obowiązek ustalić, z kim dziewczyna utrzymywała kontakty seksualne i kto  najprawdopodobniej jest ojcem dziecka. Mężczyzna nie wypierał się kontaktów z mieszkanką powiatu tarnobrzeskiego, ale utrzymywał, że nie znał jej wieku.

Akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu obecnie mężczyźnie trafił do tarnobrzeskiego sądu pod koniec ubiegłego roku. Za utrzymywanie kontaktów płciowych z osobą poniżej 15. roku życia – nawet jeśli wyraża ona na nie zgodę – kodeks karny przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności i taka kara groziła mężczyźnie.

W środę przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu rozpoczął się i zakończył proces 24-latka. Mężczyzna usłyszał wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu, 1500 złotych grzywny, pokrycie kosztów sądowych i dozór kuratora.

Małgorzata Rokoszewska

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
obserwator cyrku Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
obserwator cyrku
Gość
obserwator cyrku

1500 zlotych zabranu dziecku od ust ! Co za bezduszny sad.
Ukarac tak aby poniosl on kare a nie dziecko !! Zasadzic bezplatne roboty publiczne czy inny podobny wyrok ale nie zabierac dziecku srodki utrzymania.