Wyrzucają w błoto unijne pieniądze?

Na ul. Brzozowej w Jedliczu układany jest nowy dywanik asfaltowy. Czy to wystarczy by droga wyremontowana za unijne pieniądze długo służyła kierowcom?

JEDLICZE. Kierowcy obawiają się, że remontowana obecnie droga powiatowa szybko się rozsypie.

Trwa remont ulicy Brzozowej, drogi powiatowej łączącej centrum Jedlicza z drogą krajową nr 28. Naprawa zniszczonego asfaltu będzie kosztowała 7 mln 300 tys. zł. Większość pieniędzy pochodzi z funduszy unijnych. Kierowcy obserwujący pracę drogowców uważają, że remont prowadzony jest niechlujnie i droga szybko się rozsypie.

– Nie naprawiają konstrukcji drogi, jej podbudowy, tylko zalewają dziury asfaltem i kładą nowy dywanik – relacjonuje telefonicznie Zbigniew Kaczmarek z Jedlicza. – Tą drogą jeżdżą ciężkie samochody do rafinerii. Taki remont to wyrzucanie unijnych pieniędzy w błoto i to dosłownie. Po zimie, najdalej za dwa lata, droga będzie znów dziurawa tak samo, jak obecnie. Na taką niegospodarność to się nóż w kieszeni otwiera!

Więcej w Super Nowościach

Krzysztof Rokosz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
lkawfals
lkawfals
9 lat temu

Tak to jest jak nie potrafi się sprecyzować w warunkach przetargu w jaki sposób droga ma być wykonana. Jest to droga powiatowa, ale gminie powinno zależeć na niej i powinna przypilnować tego.
Wina leży po stronie powiatu, gminy i wykonawcy.