Wyślij sms, a… stracisz pieniądze i nic nie wygrasz

Oszuści na czatach i komunikatorach

PODKARPACIE. Oszuści wykorzystując ludzką naiwność, starają się, by ich próby naciągnięcia wyglądały jak najbardziej autentycznie. Od pewnego czasu na różnych internetowych serwisach społecznościowych, czatach czy komunikatorach pojawiają się próby naciągnięcia internautów.

Nasz Czytelnik, pan Mirek z Rzeszowa dał się nabrać internetowym cwaniaczkom i wysłał drogiego smsa z nadzieją, że wygra nagrodę. Niestety został oszukany.

– Administratorzy jednego portali ostrzegają m.in. przed wiadomościami o takiej treści: „Witam Cię Drogi użytkowniku komunikatora czateria.interia.pl! Jako moderator tego komunikatora, pragnę Cię poinformować, że Twój nick w portalu czateria.interia.pl jest jednym z dwóch Nicków, który wygrał telefon Nokia 6500 z mobilnym Internetem! Gratulujemy! Aby potwierdzić chęć odebrania nagrody wyślij SMS na numer 91646 o treści HA4P76 za 1,22 z VAT” – pisze w mailu do nas pan Mirek.

Tymczasem serwis zaprzecza, by organizował taki konkurs. Z podobnymi ofertami można spotkać się w innych miejscach w Internecie, np. na komunikatorze Tlen. I co gorsza – jak sprawdziliśmy – koszt sms-a wysłanego na numer zaczynający się od 916 wynosi nie 1,22 zł, ale 16 zł plus 22 proc. vat (czyli 19,52 zł).

– Dlatego, jeśli dostaniemy przez Internet informacje o jakimś konkursie, najlepiej powiadomić o tym administratora serwisu – radzi portal Interia.pl.

Adam Cyło

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments