Wystawa “Afganistan. Pragnienie życia”

Od 23 marca w Rzeszowskim Domu Kultury będzie można obejrzeć wystawę fotografii Marcina Sudera “Afganistan. Pragnienie życia” zorganizowaną przez Polską Akcję Humanitarną w ramach kampanii “Akcja Edukacja”.

Zdjęcia, które powstały podczas ponad miesięcznej wyprawy do Kabulu, prowincji Bamian i Kapisa oraz dystryktu Malistan pokazują codzienność mieszkańców kraju, o którym świat przypomina sobie zazwyczaj dopiero wtedy, kiedy staje się on areną kolejnych działań wojennych.

Afganistan Sudera jest inny. To intymny portret mieszkańców. Pojedyncze historie rodzin, które zaprosiły fotografa do swojej prywatnej przestrzeni.

Dzięki fotografiom możemy odwiedzić wiejskie domy Afgańczyków, uczestniczyć w ich wspólnych, bardzo skromnych posiłkach. Przyjrzeć się ciężkiej pracy dzieci i młodzieży. Wzdrygnąć się, widząc dziewczynki idące po śniegu w samych klapkach. Godzinami, same, do odległej szkoły, w której często brakuje podstawowego wyposażenia. Bieda Afgańczyków zyskuje na fotografiach konkretną, ludzką twarz i staje się problemem dotyczącym widza. Łatwiej zrozumieć, czemu afgańskie dzieci w wieku szkolnym bardzo chcą się uczyć, ale ponad połowa z nich nie może i dlaczego ponad 1/3 Afgańczyków jest niepiśmienna.

Podczas wernisażu będzie można zobaczyć film dokumentalny “Latawce” Beaty Dzianowicz.

Wystawa potrwa do 13 kwietnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments