WYSTAWY

Ekspozycje plenerowe lalek w Lipinach.

Dobranocka na sportowo
RZESZÓW. W Muzeum Dobranocek trwa wystawa “Dobranocka na sportowo”. Wystawa czynna do końca sierpnia.

Niepowtarzalne zdjęcia
KRASICZYN. W zamku trwa wystawa Fotoklubu KGT “Skrzydlate Podkarpacie”. Niepowtarzalne zdjęcia wykonali Witold Maślanka, Dawid Michalak, Jacek Poddobiński, Piotr Welcz i Michał Wnuk.

Magia kontrastów
KROSNO. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wystawę rysunku Renaty Pelczar „Magia kontrastów” oraz na wystawę szkła i rysunku Beaty Szajny „Zatopione w błękicie”. Ekspozycje można oglądać w Galerii Szarej RCKP w Krośnie, ul. Kolejowa 1 do 31 sierpnia. Wstęp jest wolny.

Portret Krosna
KROSNO. Do 19 sierpnia można w Biurze Wystaw Artystycznych oglądać prace dziesięciu artystów malarzy, którzy brali udział w II Międzynarodowym Plenerze Malarskim „Portret Krosna”. A finisaż wystawy odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17.

Zdjęcia Horowitza
DĘBICA. Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy zdjęć Ryszarda Horowitza, jednego z najwybitniejszych fotografów naszych czasów. Ekspozycja otwarta do końca wakacji. Wstęp wolny.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Harcerstwo sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca. Można obejrzeć też wystawę “Wszystko co nasze Polsce oddamy. 100-lecie skautingu i harcerstwa w Mielcu 1911-2011″. Obie ekspozycje otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Popatrz na dębiczan z II wojny światowej
DĘBICA. “Dębiczanie na szlakach II wojny światowej” taki tytuł nosi wystawa w holu Galerii Dębickiej przy ul. ks. Nosala. Na ekspozycji składają się fotografie żołnierzy pochodzących z Dębicy i sąsiednich wiosek, mapy i prywatne pamiątki z czasów wojny. Wystawę oglądać można codziennie w godzinach pracy galerii, czyli od poniedziałku do soboty od godz. 10-21, a w niedzielę od godz. 10-19. Wstęp wolny.

Ocalić od zapomnienia
BOBROWA. Do końca bm. w filii Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobrowej koło Dębicy można oglądać wystawę kultury ludowej “Ocalić od zapomnienia”. Są to dawne: stroje, naczynia, zabawki i dzieła rękodzielnicze. Wstęp wolny.

Lalki w muzeum…
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy pt. “ Lalki teatralne”, “Lalki polskie”, “Zabawki babci, mamy i moje” i “Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.
Lalki Japońskie.

…i w plenerze

LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe pt. “Baśnie braci Grimm”, “Lalki Japońskie” i “Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.