- Super Nowości - http://supernowosci24.pl -

Wystawy

Posted By Redaktor On 19 sierpnia 2011 @ 08:47 In Imprezy | No Comments

: Ekspozycje plenerowe lalek w Lipinach.

WYSTAWY
Twórcy nieprofesjonalni
RZESZÓW. Wystawę zbiorowa Aktywnej Grupy Twórców Nieprofesjonalnych
z GDKiB w Głogowie Małopolskim można oglądać do 31 sierpnia w Galerii WDK. Wstęp wolny.

Grafika, malarstwo
RZESZÓW. Trzy wystawy można zobaczyć w BWA do 4 września. Pierwsza to “Malarstwo, Grafika, Rzeźba Artystów Rzeszowa i Podkarpacia -Wilno 2011”, druga – „Postawy 2011″ – Przeglądowa Wystawa ZPAMiG w Rzeszowie. W Galerii Małej wystawione są prace Joanny Boćkowskiej-Cisek (grafika).

Wieczór z kobietami
CZARNA. W piątek o godz. 19 w Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji odbędzie się wernisaż “Trzy Kobiety” i wieczór z poezją młodego pisarza Przemka Szluza “Autopsja Urojeń”.

Fotografie niezwykłe
DĘBICA. Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy zdjęć Ryszarda Horowitza, jednego z najwybitniejszych fotografów naszych czasów. Ekspozycja otwarta do końca wakacji. Wstęp wolny.

Wspomnień czar
DĘBICA. W hollu dolnym Domu Kultury Firmy Oponiarskiej “Dębica S.A.” można oglądać wystawę poświęconą 12 lat Dębickiej Opery.

Janowi Pawłowi II
ROPCZYCE. Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki  zaprasza do obejrzenia wystawy poświęcone: Janowi Pawłowi II i Edwardowi  Zoolowskiemu, poecie, piewcy Ziemi Ropczyckiej. Wystawy czynne są w godzinach pracy czytelni.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Rzemiosło sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca. Można obejrzeć też wystawę “Wszystko co nasze Polsce oddamy. 100-lecie skautingu i harcerstwa w Mielcu 1911-2011″. Obie ekspozycje otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Wojenne pamiątki
DĘBICA. “Dębiczanie na szlakach II wojny światowej” taki tytuł nosi wystawa w holu Galerii Dębickiej przy ul. ks. Nosala. Na ekspozycji składają się fotografie żołnierzy pochodzących z Dębicy i sąsiednich wiosek, mapy i prywatne pamiątki z czasów wojny. Wystawę oglądać można codziennie w godzinach pracy galerii, czyli od poniedziałku do soboty od godz. 10-21, a w niedzielę od godz. 10-19. Wstęp wolny.

Ocalić od zapomnienia
BOBROWA. Do końca bm. w filii Gminnej Bibliotece Publicznej w Bobrowej koło Dębicy można oglądać wystawę kultury ludowej “Ocalić od zapomnienia”. Są to dawne: stroje, naczynia, zabawki i dzieła rękodzielnicze. Wstęp wolny.

Dla dzieci
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy “ Lalki teatralne”, “Lalki polskie”, “Zabawki babci, mamy i moje” i “Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.

Lalki Lipińskie
LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe “Baśnie braci Grimm”, “Lalki Japońskie” i “Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.


Article printed from Super Nowości: http://supernowosci24.pl

URL to article: http://supernowosci24.pl/wystawy-3/

Prawa autorskie © 2011 Super Nowości. Wszelkie prawa zastrzeżone.