Wystawy

Fot. sxc.hu

Lalki w muzeum i plenerze
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy pt. “ Lalki teatralne”, “Lalki polskie”, “Zabawki babci, mamy i moje” i “Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.

LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe “Baśnie braci Grimm”, “Lalki Japońskie” i “Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

Norblin. Artysta wszechstronny.
STALOWA WOLA. Otwarcie wystawy prac Stefana Norblina połączone z koncertem saksofonowym odbędzie się w piątek w Muzeum Regionalnym o godz. 19. Wykłady o sztuce Norblina (m.in. Andrew Norblina) i warsztaty twórcze w Muzeum Regionalny w sobotę od godz. 16.

Zobacz psy
PRZEMYŚL. W niedzielę o godz. 10 na stadionie Miejskiego Klubu Sportowego “POLONIA” odbędzie się XXXVIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Oprócz najpiękniejszego czworonoga wystawy zostanie wybrany najpiękniejszy pies ras polskich i pies przemyskiego oddziału. Organizatorzy zapowiadają też liczne konkursy dla publiczności.

Grafiki Marty Wakuły-Mac
DĘBICA. W piątek o godz. 19 w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury odbędzie się otwarcie wystawy grafiki Marty Wakuły-Mac. Wystawa otwarta będzie do 2 października b.r. Wstęp wolny.

Malarstwo
KROSNO. Wystawę malarstwa Tadeusza Marszałka można oglądać do 30 września w Galerii Szarej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza.

Zdjęcia kobiet
DĘBICA. W hollu dolnym Domu Kultury Firmy Oponiarskiej “Dębica S.A.” można oglądać wystawę zdjęć kobiet autorstwa przez Marka Gawle, członka Grupy Fotograficznej “Negatywni”. Na ekspozycję składa się jedenaście zdjęć wykonanych w studiu. Wystawa “One” można do 30 września b.r., w dni robocze, od godz. 10 do 17.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Harcerstwo, handel i rzemiosło sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca. Można obejrzeć też wystawę “Wszystko co nasze Polsce oddamy. 100-lecie skautingu i harcerstwa w Mielcu 1911-2011″. Obie ekspozycje otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Dębica i jej mieszkańcy
DĘBICA. Muzeum Regionalne przy ul. Ratuszowej 4 można podziwiać ekspozycje zatytułowane: “Historia garnizony dębickiego”, “Pradzieje i wczesne średniowiecze Ziemi Dębickiej”, “Dębica i jej mieszkańcy w latach 1358-1939”, “Ziemia Dębicka w latach 1939-1944”, “Dębicki salon muzyczny”, “Dawnych dębiczan portret własny” i “Śladami rodzin Bergerów, Kantorów i Pendereckich”, “Poligon wojskowy SS Heidelager Pustków”. Wystawy otwarte wtorek-piątek w godz. 8-16, soboty 10-12, niedziele 14-16. Wstęp wolny.

Fotografie żołnierzy  
DĘBICA. “Dębiczanie na szlakach II wojny światowej” taki tytuł nosi wystawa w holu Galerii Dębickiej przy ul. ks. Nosala. Na ekspozycji składają się fotografie żołnierzy pochodzących z Dębicy i sąsiednich wiosek, mapy i prywatne pamiątki z czasów wojny. Wystawę oglądać można codziennie w godzinach pracy galerii, czyli od poniedziałku do soboty od godz. 10-21, a w niedzielę od godz. 10-19. Wstęp wolny.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.