Wystawy

Ekspozycje plenerowe lalek w Lipinach.

Historia higieny
KROSNO. W Muzeum Rzemiosła – Piwnica PodCieniami będzie można od 20 października oglądać wystawę „Czystość i brud. Historia higieny”. Wernisaż odbędzie się 20 bm. o godz. 17.

Malarstwo ciekawszej cywilizacji
RZESZÓW. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza na wystawy Krzysztofa Skarbka, Piotra Worońca Jr. i prac twórców współczesnego witrażu krakowskiego In Statu Nascendi Visum. W górnej sali wystawowej zobaczymy prace Krzysztofa Skarbka “Malarstwo ciekawszej cywilizacji”, zaś w “Galerii Małej wystawa malarstwa i rysunków Piotra Worońca Juniora.

Ta chwila…
KROSNO. Do 30 października w Galerii Fotografii RCKP można oglądać wystawę fotograficzną  “ta chwila… ten moment…” . Autorem zdjęć jest Tomasz Okoniewski.

Zdjęcia, miniatury plastyczne i plakaty
DĘBICA. W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury otwarta jest wystawa zdjęć, które Ryszard Kucab zrobił podczas jego pobytu w Chinach. Obok są wykonane przez niego miniatury malarskie i rysunkowe, a także plakaty, które Kucab zbiera od ponad 30 lat.

Zwiedź Izbę Pamięci
TRZĘSÓWKA. W Zespole Szkół w Trzęsówce koło Cmolasu można zwiedzić Izbę Pamięci, gdzie znajdziemy zabytkowe przedmioty użytku codziennego dawnej polskiej wsi. Są tam również stare zdjęcia, hełmy wojskowe, zagraniczne pocztówki i dokumenty z czasów wojny, czy znaczki pocztowe. Wstęp wolny.

Pamiątki po kardynale Kozłowieckim
HUTA KOMOROWSKA. W Muzeum ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej koło Majdanu Królewskiego otwarta jest wystawa pamiątek po tym wybitnym kapłanie. Są to m.in. zdjęcia z opisami, dokumenty, rzeczy osobiste, kserokopie listów, stuła oświęcimska i książki. Wstęp wolny.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Malarstwo Józefa Franczaka
MIELEC. W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu można podziwiać wystawę malarstwa Józefa Franczaka. Wstęp wolny.

Ogród z Aniołami
DĘBICA. W Willi “Wiluszówka” można podziwiać wystawę prac artysty malarza i rzeźbiarza Eugeniusza Molskiego. Ekspozycja nosi tytuł “Tajemniczy Ogród z Aniołami”.

Lalki w muzeum i plenerze
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy “ Lalki teatralne”, “Lalki polskie”, “Zabawki babci, mamy i moje” i “Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.

 

LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe pt. “Baśnie braci Grimm”, “Lalki Japońskie” i “Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments