Wystawy

Zdjęcia, miniatury plastyczne i plakaty
DĘBICA. W Galerii Sztuki MOK otwarta jest wystawa zdjęć, które Ryszard Kucab zrobił podczas jego pobytu w Chinach. Obok są wykonane przez niego miniatury malarskie i rysunkowe, a także plakaty, które Kucab zbiera od ponad 30 lat.

Zwiedź Izbę Pamięci
TRZĘSÓWKA. W Zespole Szkół w Trzęsówce koło Cmolasu można zwiedzić Izbę Pamięci, gdzie znajdziemy zabytkowe przedmioty użytku codziennego dawnej polskiej wsi. Są tam również stare zdjęcia, hełmy wojskowe, zagraniczne pocztówki i dokumenty z czasów wojny, czy znaczki pocztowe. Wstęp wolny.

Wystawa ludowego rękodzieła
GROCHOWE. Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem koło Mielca zaprasza na wystawę rękodzieła ludowego i artystycznego ziemi tuszowskiej. Ekspozycję można zwiedzać do 30 bm. Wstęp wolny.

Popatrz na egzotyczne ptaki
MIELEC. W ten weekend (5-6 bm.) w Samorządowym Centrum Kultury, w godz. 10-17 otwarta będzie wystawa kanarków i ptaków egzotycznych. Wstęp wolny.

Pamiątki po kardynale Kozłowieckim
HUTA KOMOROWSKA. W Muzeum ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej otwarta jest wystawa pamiątek po kapłanie. Są to m.in. dokumenty, rzeczy osobiste, kserokopie listów, stuła oświęcimska i książki. Wystawa otwarta jest w godz. 10 – 16 we: wtorki, czwartki, piątki, soboty i niedziele Wstęp wolny.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Wystawa o naszym papieżu
ROPCZYCE. W Centrum Kultury otwarta jest wystawa poświeconą Janowi Pawłowi II.  Eksponaty pochodzą ze zbiorów Czesława Drąga. Wystawa czynna do 10 bm.

Harcerstwo, handel i rzemiosło sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca oraz wystawę o tematyce harcerskiej. Otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Wernisaż grupy „Taknietak”
DĘBICA. W czwartek (10 bm.), o godz. 19 Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza na wernisaż grafiki, projektów scenograficznych i aranżacji przestrzeni autorstwa grupy artystycznej „Taknietak”. Wstęp wolny.

Malarstwo Józefa Franczaka
MIELEC. W Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu do dyspozycji zwiedzających jest wystawa malarstwa Józefa Franczaka. Wstęp wolny.

Ogród z Aniołami
DĘBICA. W Willi „Wiluszówka” można podziwiać wystawę prac artysty malarza i rzeźbiarza Eugeniusza Molskiego. Ekspozycja nosi tytuł „Tajemniczy Ogród z Aniołami”.

Wystawy w dębickim muzeum
DĘBICA. W Muzeum Regionalnym przy ul. Ratuszowej 4 można obejrzeć najnowsze ekspozycje. Wystawy otwarte: wt.-pt. w godz.: 8-16, sob.: 10-12, ndz.: 14-16. Wstęp wolny.

Ludowe haftowanie
JODŁOWA. W Gminnym Centrum Kultury Czytelnictwa w Jodłowej obejrzymy wystawę haftów i robótek ręcznych autorstwa Barbary Sojki, Zofii Urban i Barbary Kity. Wystawa jest otwarta do 18 bm., w dni robocze ,w godz.: 8-16. Wstęp wolny.

Lalki w muzeum i plenerze
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy pt. „ Lalki teatralne”, „Lalki polskie”, „Zabawki babci, mamy i moje” i „Żydowskie obyczaje” Godziny otwarcia:pon. – sob. – w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.
LIPINY. W filii Muzeum Lalek można podziwiać ekspozycje plenerowe pt. „Baśnie braci Grimm”, „Lalki Japońskie” i „Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

Mandżuria okiem podróżnika
RZESZÓW. 3 m-ce w ciężkich warunkach, niezwykłe spotkania i tysiące pokonanych kilometrów… To właśnie „Mandżuria – ostatnie chwile ludów północy” – materiał z podróży Pawła Chary w rejony północnych Chin. Wystawa otwarta zostanie już 4 listopada, wernisażem autorskim. Będzie można ją oglądać w WDK do 14 listopada.

BWA zaprasza
RZESZÓW. Do 6 listopada (sobota) zwiedzimy wystawy w BWA. W górnej sali wystawowej można oglądać prace Krzysztofa Skarbka, w dolnej sali trwa wystawa pt. „In Statu Nascendi Visum. Z prac Twórców Współczesnego Witrażu Krakowskiego”. W Galerii Małej podziwiać można malarstwo i rysunek Piotra Worońca Juniora.

Wojenne cmentarze
DUKLA. W Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli (ul. Trakt Węgierski 11). do końca grudnia br. będzie można oglądać wystawę fotograficzną dokumentującą cmentarze wojenne z lat 1914-1918 założone na terenie ówczesnej Galicji Zachodniej. Otwarcie wystawy 4 listopada o godz. 17

„W stronę światła”
KROSNO. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza na wystawę fotografii Antoniego Panka „W stronę światła”. Wernisaż odbędzie się 10 listopada o godz. 17 w RCKP (ul. Kolejowa 1). Wystawę będzie można oglądać do 30 listopada w galerii fotografii.

Bardejów na fotografii
KROSNO. Do 30 listopada w galerii pogranicza (RCKP, ul. Kolejowa 1) będzie można oglądać wystawę fotografii Marcela Tribusa „Bardejów i okolice”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments