Wystawy

Fot. Paweł Bialic

Starowieyski w całości
RZESZÓW. Trzy pokolenia największych twórców związanych z Podkarpaciem: od przedstawicieli realizmu po awangardę. – W tej różnorodności przedstawia się bogactwo kultury naszego regionu. Pokazujemy to bogactwo na wybranych przykładach – z premierową prezentacją w Polsce całego lubelskiego Teatru Rysowania Starowieyskiego – podkreśla Antoni Adamski (na zdj. z lewej), historyk sztuki, autor albumu, który zainspirował Cypriana Biełańca (z prawej) do stworzenia wystawy “Franciszek Starowieyski – Artyści Podkarpacia”. Ta imponująca ekspozycja jest dostępna w Europejskiej Galerii Sztuki w Millenium (I piętro).

Artystycznie w „Wiluszówce”
DĘBICA. W Domu Gościnnym „Wiluszówka” można podziwiać ponad 70 prac (rzeźba, malarstwo, grafika i fotografia) twórców związanych ze stowarzyszeniem „Rędziny”. Wystawa będzie czynna do końca roku. Wstęp wolny.

Wystawy w dębickim muzeum
DĘBICA. Muzeum Regionalne przy ul. Ratuszowej 4 można podziwiać ekspozycje zatytułowane: „Historia garnizony dębickiego”, „Pradzieje i wczesne średniowiecze Ziemi Dębickiej”, „Dębica i jej mieszkańcy w latach 1358-1939”, „Ziemia Dębicka w latach 1939-1944”, „Dębicki salon muzyczny”, „Śladami rodzin Bergerów, Kantorów i Pendereckich” i „Historia kolei żelaznej w Dębicy” (czynna do końca b.r.). Wystawy otwarte wtorek-piątek w godz. 8-16, soboty 10-12, niedziele 14-16. Wstęp wolny.

Malarze zakładowi
DĘBICA. W Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury można oglądać wystawę pt. „Malarze zakładowi”. Na ekspozycje złożą się prace autorstwa: Mieczysława Hermana, Marka Mazanowskiego, Kamila Siczka, Anny Waszczuk, Zbigniewa Woźniaka i Walentego Wróblewskiego. Wystawa otwarta do połowy stycznia 2012 r. Wstęp wolny.

Robótki seniorów
DĘBICA. Robótki ręczne rencistów i emerytów można oglądać w hollu dolnym Domu Kultury TC Dębica. Wstęp wolny.

Szopki bożonarodzeniowe w fotografii
DĘBICA. Zdjęcia przedstawiające szopki bożonarodzeniowe z początków XX wieku można oglądać w holu górnych Galerii Dębickiej. Wystawa czynna jest do końca b.r.

Pamiątki po kardynale Kozłowieckim
HUTA KOMOROWSKA. W Muzeum ks. kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej koło Majdanu Królewskiego otwarta jest wystawa pamiątek po tym wybitnym kapłanie. Są to m.in. zdjęcia z opisami, dokumenty, rzeczy osobiste, kserokopie listów, stuła oświęcimska i książki. Wystawa otwarta jest w godz. 10 – 16. Wstęp wolny.

Szopki bożonarodzeniowe
KROSNO. Od 20 grudnia br. do 2 lutego 2012 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie można oglądać wystawę „Szopki bożonarodzeniowe”. wz

Niezwykłe ekspozycje
KROSNO. Od 1 grudnia br. do 31 stycznia 2012 w Galerii Pomarańczowej można podziwiać wystawę „1 Karpackie Biennale Sztuki”. Natomiast od 12 grudnia br do 25 stycznia 2012 roku w Galerii Pogranicza będzie czynna wystawa ”Romska paleta” (wystawa rysunków dzieci z Jarovnic na Słowacji). wz

Wystawa grafiki
MAJDAN KRÓLEWSKI. W Gminnym Ośrodku Kultury można oglądać grafikę autorstwa Magdy Micek. Wystawa będzie otwarta do końca stycznia 2012 r. Wstęp wolny.

Rzemiosło sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca. Można obejrzeć też wystawę „Wszystko co nasze Polsce oddamy. 100-lecie skautingu i harcerstwa w Mielcu 1911-2011″. Obie ekspozycje otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Lalki w muzeum i plenerze
PILZNO. Muzeum Lalek przy ul. Grodzkiej 24 zaprasza na wystawy pt. „ Lalki teatralne”, „Lalki polskie”, „Zabawki babci, mamy i moje” i „Żydowskie obyczaje” Ekspozycję są otwarte od poniedziałku do soboty, w godz. 8-15.30. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 20 zł.
LIPINY. W filii Muzeum Lalek w Lipinach koło Pilzna można podziwiać ekspozycje plenerowe pt. „Baśnie braci Grimm”, „Lalki Japońskie” i „Lipce Lipińskie”. Wstęp 10 zł, dzieci – 7 zł, bilet rodzinny – 30 zł.

Wystawa o Janie Pawle II
ROPCZYCE. Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki  zaprasza do obejrzenia wystawy poświęcone: Janowi Pawłowi II i Edwardowi Zoolowskiemu, poecie, piewcy Ziemi Ropczyckiej. Wystawy czynne są w godzinach pracy czytelni.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Wystawa wigilijna
RZESZÓW. 23 grudnia (piątek) do godz. 16 w rzeszowskim Domu Kultury Filia „Pobitno” po raz ostatni można oglądać wystawę pokonkursową „Już świeci gwiazda wigilijna”. pad

Przyczółek Wolności
RZESZÓW. Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Uniwersytet Rzeszowski zapraszają na wystawę „Przyczółek Wolności. Niezależne Zrzeszenie Studentów w Rzeszowie 1980-1989”. Wystawa czynna do 30 stycznia 2012 roku w holu budynku głównego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zwiedź Izbę Pamięci
TRZĘSÓWKA. W Zespole Szkół w Trzęsówce koło Cmolasu można zwiedzić Izbę Pamięci, gdzie znajdziemy zabytkowe przedmioty użytku codziennego dawnej polskiej wsi. Są tam również stare zdjęcia, hełmy wojskowe, zagraniczne pocztówki i dokumenty z czasów wojny, czy znaczki pocztowe. Wstęp wolny.

Nowe prace Felicji Mroczki
ZABAJKA. Od środy (28 bm.) w DL będzie można oglądać prace Felicji Mroczki, malarki z Głogowa Małopolskiego, której prace można zobaczyć nie tylko w Polsce, ale i USA, Francji. Wystawa składa się z blisko 100 obrazów, wśród nich są działa o tematyce religijnej, pejzaże i in. Wernisaż o godz. 19. Kolejna okazja, by zobaczyć nowe prace artystki będzie w styczniu w Urzędzie Marszałkowskim.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments