Wystawy

Fot. Paweł Bialic

Zdjęcia Świątka
DĘBICA. Wystawę zdjęć Bogusława Świątka z Grupy Fotograficznej „Negatywni” zobaczymy w dolnym holu Domu Kultury Firmy Oponiarskiej. Ekspozycję zatytułowaną „Plenerowe Pamiątki” można oglądać codziennie w godz. 10-17 do 9 lutego b.r.

Zobacz fotografie
JAROSŁAW. Od piątku (13 b.m.) w Małej Galerii MOK będzie można oglądać fotografie członków Klubu Atest 70 Jerzego Zajchowskiego i Marka Abramowicza.

Koralikowe obrazy
JAROSŁAW. 13 stycznia w Galerii (Rynek 6) o godz. 16 odbędzie się wernisaż wystawy prac Weroniki Kruk. Obrazy wyszywane koralikami będzie można obejrzeć do 28 stycznia.

Światłocienie umysłu
KROSNO. W piątek (13 stycznia) o godz. 17 w Galerii Szarej RCKP odbędzie się wernisaż wystawy rysunku Grzegorza Kopacza –„Światłocienie umysłu”. Wystawa będzie czynna do 31 stycznia.

Romska paleta
KROSNO. Do 25 stycznia w Galerii Pogranicza RCKP będzie można oglądać wystawę rysunków dzieci z Jarovnic „Romska paleta”.

Czar podziemia
KROSNO. Do końca stycznia w Galerii Fotografii RCKP będzie czynna wystawa fotografii Pavola Kočiša z Koszyc „Czar podziemia”.

I Karpackie Biennale Sztuki
KROSNO. Do 31 stycznia w Galerii Pomarańczowej RCKP można oglądać wystawę pokonkursową I Karpackie Biennale Sztuki.

Miasto – ludzie – relacje
KROSNO. Do 21 stycznia w Muzeum Rzemiosła Piwnica Pod Cieniami (Rynek 5) można oglądać wystawę „6. Ogólnopolskie Biennale Fotografii – Miasto – ludzie – relacje”.

Prace w SCK
MIELEC. Od piątku (13 bm.) w galerii Samorządowego Centrum Kultury można oglądać prace artystów Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej. Wystawa jest otwarta w godzinach pracy SCK do 12 lutego b.r.

Prace Jurka Lisa
PRZEMYŚL. 13 stycznia w Galerii Sztuki Współczesnej odbędzie się otwarcie wystawy „Artyści z naszego podwórka” z pracami Jurka Lisa. Początek: godz. 18.

Malarskie Impresje
RZESZÓW. WDK w Rzeszowie zaprasza na wystawę Henryka Lasko z Przemyśla “Malarskie Impresje”. Wystawa czynna od 18 do 31 stycznia w Galerii WDK. Wernisaż wystawy w 19 stycznia o godz. 18.

Grafika artystyczna
RZESZÓW. Od 17 stycznia do 18 marca Muzeum Okręgowe od zaprasza na wystawę „Europejska i polska grafika artystyczna. Ryciny od XVII do XX wieku ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Rzeszowie”. Bilety: 7 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy), w niedz. – 3 zł.

Ludowe obrzędy
RZESZÓW. Do 28 lutego w Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie można oglądać wystawę „Ludowe obrzędy doroczne na pograniczu kulturowym”. Bilety: 6 zł (normalny) i 4 zł (ulgowy), niedz. – 3 zł.

Zobacz Teatr Starowieyskiego
RZESZÓW. Po raz pierwszy mamy okazję zobaczyć w całości lubelski Teatr Rysowania Starowieyskiego. To trzy płótna, które artysta przygotował w ciągu 4 dni na oczach publiczności. Półnagi mistrz przepasany był grubym sznurem wisielca. Wielokrotnie wspinał się na podest, odchodził, by obejrzeć pracę z pewnej odległości i wracał. Jego każdy ruch był kontrolowany przez widzów. Do końca występów dotrwał bardzo zmęczony, był kontuzjowany. Efekty można zobaczyć w Europejskiej Galerii Sztuki Millenium (I piętro). Oprócz Starowieyskiego zobaczymy tam prace innych znakomitych artystów z regionu. Ekspozycja “Starowieyski – Artyści Podkarpacia” dostępna przez 7 dni w tygodniu w godz. 12 – 20 (z półgodzinną przerwą od godz. 14.30 do 15).

Madonny w Galerii
RZESZÓW. Do 14 stycznia obejrzymy świąteczną wystawę Jadwigi Marii Jarosiewicz – „Madonny” w Galerii Sztuki Bell Art.

Fotografia z Chin
RZESZÓW. W Galerii WDK, jeszcze do17 stycznia można obejrzeć wystawę fotografii grupy Shangtuf Image & Art Club of Taizhou (Zhejiang) z Chin. Na tą niezwykle barwną i oryginalną ekspozycję składa się ponad 100 zdjęć wykonanych przez 38 artystów. Wstęp wolny.

Witkiewiczów dwóch
STALOWA WOLA. W sobotę o godz. 16 w Muzeum Regionalnym kolejne Sztukobranie, tym razem poświęcone wystawie “Firma: Witkiewicz i Syn”. Będzie okazja, by lepiej poznać malarskie światy ojca i syna (godz. 18), zobaczyć film “Pożegnanie jesieni” (godz. 16) oraz monodram “Firma Portretowa” wg Witkiewicza (godz. 18.30). Ciekawie zapowiada się również akcja plastyczna “Gębozbiory” (godz. 16), czyli portretowanie wg regulaminu Firmy Portretowej Witkacego. Młodsi wykonają wspólnie z rodzicami portretowe wielkoformatowe szablony do robienia fantazyjnych fotografii. Sztukobranie zakończy koncert o godz. 19 Kapeli Jana Karpiela – Bułecki z Zakopanego. Wstęp wolny. Pierwsza w Polsce wystawa prezentującą twórczość: Stanisława Witkiewicza i jego syna, Stanisława Ignacego, zw. Witkacym – będzie otwarta do 22 stycznia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments