Wystawy

Galerię Ewy Szczęsnej- Sienkiel zobaczyć można na stronie www.bwa.rzeszow.pl

Lipcowe ekspozycje w BWA
RZESZÓW. W Domu Sztuki jubileuszowa wystawa “Plenery – Kolbuszowa 2001-2010”, obrazy Ewy Szczęsnej-Sienkiel z Lublina. Wystawę można oglądać do 7 sierpnia.

Nie tylko dla dzieci
RZESZÓW. W czasie wakacji w podcieniach rzeszowskiego ratusza prezentowana jest wystawa przypominająca polskie dobranocki. Wystawa trwa do 26 sierpnia.

„Dobranocka na sportowo”
RZESZÓW. Muzeum Dobranocek zaprasza na wystawę prezentującą sportowe przygody dobranockowych bohaterów. Wystawa trwa do 26 sierpnia.

Lata 20., lata 30.
RZESZÓW. Muzeum Okręgowe zaprasza na wystawę opowiadającą o codzienności. Nie dowiemy się na niej o przełomowych wydarzeniach historycznych, ale zobaczymy np. znakomite dzieła polskiej myśli technicznej w postaci motocykla Sokół, radioodbiorników Elektrit lub Detefon. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. stroje szalonych lat 20. czy 30.. Wystawa można obejrzeć do 28 sierpnia.

Malarstwo Anny Baran
RZESZÓW. W Galerii WDK trwa wystawa malarstwa Anny Baran. Wystawa czynna jest do 17 lipca.

Wystawa Jakuba Atamana
RZESZÓW. Galeria Miejska ZSP zaprasza na wystawę Jakuba Atamana. Koncepcja autora zwyciężyła w konkursie na projekt pomnika Sybiraka w Rzeszowie, który został rozstrzygnięty 17 czerwca. Wystawę będzie można obejrzeć do 16 lipca.

Husarze i Białogłowy
JAROSŁAW. Galerie Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszają na dwa wernisaże – 8 lipca o godz. 17 w Galerii Rynek 6 wystawa zbroi husarskich wykonanych przez Ryszarda Pasławskiego. W Małej Galerii o godz. 18 wernisaż prac uczestniczek Szkoły Rysowania i Malowania, prowadzonej przy MOK przez artystę plastyka Damiana Waliczka.

“Na drabinie”
DĘBICA. Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy prac malarskich rzeszowskiej grupy artystycznej “Na drabinie”. Wstęp wolny.

O dębickiej operze
DĘBICA. W hollu dolnym Domu Kultury Firmy Oponiarskiej “Dębica S.A.” można oglądać wystawę poświęconą 12 lat Dębickiej Opery.

Wystawy w ropczyckiej bibliotece
ROPCZYCE. Czytelnia Miejskiej i Powiatowej Biblioteki  zaprasza do obejrzenia wystawy poświęcone: Janowi Pawłowi II i Edwardowi  Zoolowskiemu, poecie, piewcy Ziemi Ropczyckiej. Wystawy czynne są w godzinach pracy czytelni.

Arcydzieła kowali
ROPCZYCE. Na poddaszu starej części Centrum Kultury można oglądać wystawę prac artystów-kowali podczas Jarmarków Kowalskich w latach 1995-2010. Wstęp wolny.

Owoce warsztatów artystycznych
MIELEC. W Spółdzielczym Domu Kultury przy ul. Kusocińskiego można oglądać wystawę artystyczną, która jest efektem pracy uczestników warsztatów plastycznych, które przez ostatnie 10 miesięcy organizował SDS. Wstęp wolny.

Harcerstwo, handel i rzemiosło sprzed lat
MIELEC. W Muzeum Regionalnym można podziwiać ekspozycję zbiorów własnych pokazującą handel i rzemiosło dawnego Mielca. Można obejrzeć też wystawę “Wszystko co nasze Polsce oddamy. 100-lecie skautingu i harcerstwa w Mielcu 1911-2011″. Obie ekspozycje otwarte są od wtorku do soboty, w godz. 10-16, wstęp wolny.

Wystawy w dębickim muzeum
DĘBICA. Muzeum Regionalne przy ul. Ratuszowej 4 można podziwiać ekspozycje zatytułowane: “Historia garnizony dębickiego”, “Pradzieje i wczesne średniowiecze Ziemi Dębickiej”, “Dębica i jej mieszkańcy w latach 1358-1939”, “Ziemia Dębicka w latach 1939-1944”, “Dębicki salon muzyczny”, “Dawnych dębiczan portret własny” i “Śladami rodzin Bergerów, Kantorów i Pendereckich”, “Poligon wojskowy SS Heidelager Pustków”. Wystawy otwarte wtorek-piątek w godz. 8-16, soboty 10-12, niedziele 14-16. Wstęp wolny.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.