Wywalczyli baseny. Chcą parkingu wielopoziomowego

Brakuje miejsc postojowych przy basenach ROSiR. Fot. Blanka Szlachcińska (2)
Brakuje miejsc postojowych przy basenach ROSiR. Fot. Blanka Szlachcińska (2)

RZESZÓW. W weekend na baseny ROSiR przyszło kilka tysięcy osób.

Od ubiegłego tygodnia mieszkańcy mogą korzystać z basenów ROSiR. – Dzięki naszej inicjatywie baseny zostały wyremontowane – mówią Andrzej Dec, Jolanta Kaźmierczak i Marcin Deręgowski. Radni wskazują jednak, co zrobić, żeby ten teren został jeszcze lepiej zagospodarowany: wybudować parking wielopoziomowy przy ul. Pułaskiego.

– Przebudowa basenów ROSiR była ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej od lat. Jednak z roku na rok była przesuwana na kolejne lata. W kwietniu 2016 roku na sesję przygotowaliśmy apel do prezydenta, żeby zlecić opracowanie koncepcji przebudowy basenów ROSiR z funkcją rekreacyjno-wypoczynkową z wieloma atrakcjami dla dzieci. Dzięki tej naszej inicjatywie apel został przyjęty, środki zostały zarezerwowane, ogłoszony został przetarg i właśnie teraz baseny zostały otwarte – mówi Jolanta Kaźmierczak.

Brakuje miejsc postojowych
Radni chcą, żeby baseny wzorem tych na Węgrzech mogły być ulepszane i wskazują, co robić, żeby lepiej się z nich korzystało. – Należy zrobić schodki, dołożyć leżaków, cały teren zielony po lewej stronie od wejścia należy uatrakcyjnić, wprowadzić małą gastronomię. Powinny być bilety dwukrotnego wejścia, żeby można było wejść rano, wyjść na obiad i wrócić po południu. Powinny być miejsca dla palaczy wyznaczone. Powinna być zapewniona ochrona, żeby było bezpiecznie. Ale najważniejsze w tym miejscu i przy tej inwestycji jest parking wielopoziomowy – mówi Marcin Deręgowski.

Zapewniłby on miejsca postojowe dla mieszkańców os. Pułaskiego, a także dla wszystkich odwiedzających baseny. Radni uważają, że tą inwestycję można sfinansować z opłat ze strefy płatnego parkowania i będą w tej sprawie apelować do prezydenta. Uchwała w tej sprawie została już podjęta w lutym, jednak nic nie ruszyło.

Marcin Deręgowski, Jolanta Kaźmierczak i Andrzej Dec, radni PO na najbliższej sesji będą apelować do prezydenta o zapisanie środków na budowę parkingu wielopoziomowego.
Marcin Deręgowski, Jolanta Kaźmierczak i Andrzej Dec, radni PO na najbliższej sesji będą apelować do prezydenta o zapisanie środków na budowę parkingu wielopoziomowego.

Przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec wskazuje, ze taki parking wielopoziomowy powinien powstać również obok Hali Podpromie i planowanego do budowy lodowiska na os. Drabinianka. Jak zauważa Dec, konieczne jest też planowanie budowy aquaparku w Rzeszowie, jednak muszą to być przemyślane działania, żeby inwestycja nie przynosiła strat, jak w innych miastach Polski.

Specjalna linia autobusowa
Radni będą rozmawiać tez z władzami Zarządu Transportu Miejskiego w sprawie zorganizowania specjalnej, wakacyjnej linii autobusowej, która kursowałaby ul. Pułaskiego, żeby móc dowozić mieszkańców, głównie młodzież przede wszystkim na kąpielisko, ale także w okolice Bulwarów.

Blanka Szlachcińska

15
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
nonameelaJulianQdertyJan Pakosławic Rzeszowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ela
Gość
ela

A o tym że mieszkańcy chcieli aby był budowany Aquapark z podgrzewana przez panele solarne basem to już władza zapomniała .Mieszkańcy wypowiedzieli się w referendum na ten temat ale w zamian dostali żwirowisko z bakteriami coli.W innych miastach na Słowacji jak Aqua City Poprad funkcjonują baseny przez cały rok i ściągają z całej południowej Polski zainteresowanych.Ale to za skomplikowane dla niektórych doctorów i ekonomów podobnie jak sprawa zanieczyszczonego zalewu rzeszowskiego który teraz jest zbiornikiem bakterii i zbiorem śmieci spływających do Wisłoka.szybko i widowiskowo to wylać asfalt na stare drogi i dobudować ścieżki rowerowe. Po tym od razu razu ściąga się… Czytaj więcej »

Julian
Gość
Julian

Duże parkingi powino się budować na obrzeżech miasta, a nie w centrum… Przykłady Kraków, Warszawa kilka parkingów P&R, a w Rzeszowie ani jednego. Tylko takie parkingi powinny powstawać w nowoczesnym mieście.

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość
Jan Pakosławic Rzeszowski

Najpierw trzeba dokończyć pszrrzanie granic miasta, potem uporządkować miasto przestrzennie i funkcjonalnie i na koniec zapewnić sprawną komunikację miejską. Zadanie na 15 lat minimum.

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość
Jan Pakosławic Rzeszowski

Może jak Tadeo zacznie metro budować albo kolejkę podwieszoną to przy okazji.

Antykomuch
Gość
Antykomuch

Jak zwykle w innowacyjnym Rzeszowie rzadzonym przez innowacyjnego Prezydenta.

Antykomuch
Gość
Antykomuch

Jak zwykle w innowacyjnym Rzeszowie rzadzonym przez innowacyjnego 89letniego Prezydneta, innowacyjne znowu nie dokończenia inwestycja.

Jaaa1981
Gość
Jaaa1981

Ostatnie artykuły w rzeszowskich mediach:
-16,5mln zł modernizacja otwartych basenów ROSiR
-miasto dołoży 5,6mln zł na remont basenu na Matuszacza któryż to REMONT ma łącznie kosztować 25mln zł………………………………………
Koszt budowy basenu w Sokołowie Mlp. w 2011roku wyniosł 14mln zł a nasze władze chcą wydać 25mln zł na remont tej miniaturki?! Coś tu nie tak! To nie lepiej wybudować nowy obiekt chociażby typu Sokołowskiego + dołożyć basen ze skoczniami?! Pieniądze na zakup gruntu miasto może wygospodarować chociażby ze sprzedaży Matuszczaka…. – zresztą miasto posiada tereny pod potencjalny basen…
Władze miasta opamiętajcie się – wyborcy też potrafią myśleć i kalkulować!

Endrju
Gość
Endrju

Basen brak parkingu. Stadion miejski brak parkingu. Nowe targowisko brak parkingu! BRAWO WY!

ROMAN
Gość
ROMAN

Dopisze do tego zestawienia kolejne miejsca gdzie tego typu obiekty są nieodzowne a ta trójca dopiero sie budzi bo nadchodzą wybory i karmią nas : Martadelą Wyborczą Ciekawe gdzie byli do tej pory i co w tej materii zrobili – no odpiwiadam nic nie zrobili to do widzenia z takimi innowacjami wyborczymi. A tak ; Brak centralnych parkingów na wszystkich drogach dojazdowych do Innowacyjnej metropoli Ponadto brak parkingów o odpowiedniej pojemności : szpital przy ul.Szopena / szpital przy ul Lwowskiej ( końcowy etap budowy – przypominam 1984) oraz szpital miejskii i przychodnie Oraz przychodnia na Ul.Ważywnej – o i jeszcze… Czytaj więcej »

Qderty
Gość
Qderty

TARGOWISKO JEST BEZ PARKINGU ??? Widać że nic nie wiesz a głupio zabierasz głos. Wybudowanie parkingu na pułaskiego gdzie pytam się !!! nad blokami ??

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość
Jan Pakosławic Rzeszowski

A pod placem, jak pod tym przed filharmonią na Szopena.
Dało się, specjalisto z Bożej łaski.
Tylko wam się jakoś nigdy nic nie daje.

Qderty
Gość
Qderty

„specjalisto”, podziemny parking koło filharmonii wybudowała prywatna firma za 2,5mln zł na 300 samochodów . Jak jesteś inwestorem to wybuduj bo ja nie chce aby miasto wydawało kasę z moich podatków po to aby mogli tam parkować ci którzy chcą skorzystać z rekreacji wodnych.

Ww
Gość
Ww

„Sukces ma wielu ojców” Gdyby nie operatywność prezydenta to Rzeszów wyglądałby inaczej.

Jan Pakosławic Rzeszowski
Gość
Jan Pakosławic Rzeszowski

O czym ty nam tu bredzisz?

noname
Gość
noname

Cycki ci spiekło słońce chyba