Wziął kasę za samochody i zniknął

Widoczny na zdjęciu Marcin Dobrogowski, według prokuratury, miał wziąć pieniądze za dwa samochody i rozpłynąć się w powietrzu. Fot. PR dla M. Rzeszów

RZESZÓW. Mężczyzna jest podejrzany o oszustwa. Czy uda się go zatrzymać i odzyskać pieniądze?

Ta historia pokazuje, jak trzeba uważać, przeprowadzając transakcję przez portale internetowe. Dla jednego z mieszkańców Rzeszowa skończyło się to wszystko źle. Stracił kilkanaście tysięcy złotych i do dzisiaj nie zobaczył dwóch samochodów, za które zapłacił. Śledczy z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów uważają, że pieniądze zgarnął 35-letni mieszkaniec Pruszkowa, Marcin Dobrogowski, dlatego wystawili za nim list gończy.

Wszystko zaczęło się od jednego z popularnych serwisów internetowych zajmujących się ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Mieszkaniec Rzeszowa zainteresował się citroenem C4 i skodą oktavią. Według ustaleń śledczych, Marcin Dobrogowski wysłał skany różnych dokumentów oraz zdjęcia samochodów poszkodowanemu, żeby uwiarygodnić ich posiadanie. Wówczas rzeszowianin wpłacił na konto oszusta pieniądze, dokładnie 14 marca 2012 r. 1,6 tys. zł za citroena C4 z 2008 roku, natomiast pięć dni później 10 tys. zł za skodę oktavię także z 2008 roku. Wówczas kontakt się urwał, a śledczy uważają, że mężczyzna, którego poszukują policjanci, od samego początku nie miał zamiaru wywiązać się z przyjętego na siebie zobowiązania.

Osoby znające miejsce pobytu Marcina Dobrogowskiego lub mające na jego temat jakiekolwiek informacje powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów, Rzeszów ul. Geodetów 1.

ga

do “Wziął kasę za samochody i zniknął”

  1. czytelniczka

    Był kiedyś ktoś co napisał „Polak przed szkodą i po szkodzie głupi”Oj to prawda i dzisiaj.

  2. Jan

    hahaha dokładnie bardzo dobrze głupota musi boleć !

  3. garda

    Naiwność ludzka nie zna granic-dlaczegoś biedny-boś głupi.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.