Wzory chemiczne hormonów i neuroprzekaźników ze srebra – niecodzienny pomysł na biżuterię

Dzięki biżuterii możemy ozdobić swoje ciało. Rynek jubilerski jest bardzo rozległy, dzięki czemu możemy dobrać biżuterię do niemalże każdej kreacji i oczekiwań. Poza samym zdobieniem, może jednak posłużyć również innym celom. Tak jak koszulki z nadrukami lub kolorowe skarpetki, odpowiednio dobrana biżuteria pozwala wyrazić cząstkę siebie i pokazać światu coś więcej, niż tylko błysk. Doskonałym przykładem jest biżuteria polskiej marki feliĉa molekulo. Ich oferta zawiera srebrną biżuterię z motywami wzorów chemicznych molekuł, które mają szczególne znaczenie na naszego dobrostanu psychicznego i odczuwanych emocji.

srebrny pierścionek z wzorem chemicznym serotoniny

Biżuteria z wzorami chemicznymi

W portfolio feliĉa molekulo znajdują się wzory następujących molekuł:

  • serotonina (bestseller!)
  • dopamina
  • kofeina
  • estrogen
  • testosteron
  • adrenalina

srebrny naszyjnik z wzorem kofeiny

A będzie się ono jeszcze rozszerzać. Każda z nich inaczej działa na ludzki organizm. Szczególnie serotonina i dopamina zdobyły wielkie uznanie, ponieważ są to tak zwane „molekuły szczęścia”, dzięki którym odczuwamy radość, satysfakcję i spełnienie. Prawda, że to doskonały motyw do zdobienia ciała?

Wzory chemiczne znaleźć można na naszyjnikach, kolczykach (wiszących i na sztyfcie), pierścionkach i bransoletkach. Każdy z modeli dostępny jest w wariancie z czystego srebra próby 925, a większość z nich również w wersji z powłoką galwaniczną z 24K żółtego złota. Alergików ucieszy informacja, że srebro wykorzystane do produkcji biżuterii jest wolne od niklu.

Na co dzień i na wyjątkowe okazje

Biżuteria z wzorami chemicznymi hormonów i neuroprzekaźników wydaje się być doskonałym gadżetem dla osób związanych w jakimś stopniu z chemią, biologią lub medycyną. Często jest też zakładana przez osoby niezwiązane z wymienionymi dziedzinami, po prostu jako intrygujący i niestandardowy typ biżuterii. Znaczenie tej biżuterii dla wielu osób nie ma oczywistego znaczenia na pierwszy rzut oka, co gwarantuje wiele zaciekawionych spojrzeń i pytań o pochodzenie tych symboli.

biżuteria z wzorami chemicznymi na prezent

Feliĉa molekulo pakuje swoją biżuterię w bardzo eleganckie, czarne pudełeczka z wybitym logo. Pudełeczka w dotyku imitują skórę, jednak wykonane są z przyjaznych dla środowiska materiałów z certyfikacją FSC. Dzięki tym pudełkom biżuteria jest nie tylko należycie chroniona, ale i stanowi gotowy pomysł na prezent, nawet bez wkładania zachodu w dodatkowe opakowanie prezentowe. Jeśli szukasz nietuzinkowego pomysłu na prezent, koniecznie sprawdź biżuterię feliĉa molekulo!

Link do sklepu → https://molekulo.eu/sklep/

naszyjnik z ziarnem kawy i naszyjnik z wzorem chemicznym kofeiny