Wzruszająca wystawa świąteczna w WDK-u

- Nasi podopieczni wykonują swoje prace z wielkim zaangażowaniem i sercem, realizują swoje własne pomysły i wyrażają swoją radość ze zbliżających się Świąt. - mówi Anna Dębska, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu

RZESZÓW. Niepełnosprawna młodzież pokazała swoje, pełne emocji, prace.

Wystawę prac niepełnosprawnej młodzieży można podziwiać w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Ekspozycja ceramiki artystycznej zatytułowana jest „Święta, święta” i można na niej zobaczyć dzieła sztuki wykonane przez podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zgłobniu.
Warsztat terapii jest prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie Młodzieży Sprawnej Inaczej od 14 lat, obejmuje swoją opieką 35 niepełnosprawnych osób z terenu powiatu rzeszowskiego. Na wystawie prezentowane są wyłącznie prace wykonane z ceramiki, ale podopieczni stowarzyszenia także malują, haftują uczą się praktycznych życiowych umiejętności oraz uczestniczą w wielu zajęciach usprawniających. Zajęcia artystyczne umożliwiają niepełnosprawnym ludziom wyrażanie swoich emocji, są dla nich formą terapii. Dzieła pełne są emocji i piękna a podziwiając je nie odczuwamy, że twórcy są w jakikolwiek sposób niepełnosprawni. Ekspozycję można podziwiać do 6 stycznia w sali wystawowej WDK-u na ul. Okrzei 7.

Artur Getler

agetler@pressmedia.com.pl

Fot. Artur Getler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments