XII edycja plebiscytu “Eskulap 2012” woj podkarpackiego dobiegła końca

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek “Eskulapa” oraz honorowych wyróżnień nastąpiło na Uroczystej Gali Plebiscytu, która odbyła się w dniu “Światowego Dnia Chorego” 11 lutego w Sali Audytoryjnej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Fot. Paweł Bialic

PODKARPACIE.  Pacjenci oddali 10 562 głosów  na 1 081 lekarzy.

Komisja Plebiscytowa podsumowała wyniki głosowania i wyłoniła 12 laureatów plebiscytu, po trzy osoby w trzech kategoriach: lekarz rodzinny, lekarz specjalista i lekarz stomatolog. Kapituła Plebiscytu przyznała natomiast tytuły “Placówka Medyczna 2012” woj. podkarpackiego wyróżniającym się zakładom opieki zdrowotnej.

Decyzją pacjentów:
I miejsce w kategorii lekarz rodzinny zajęła lek. med. Elżbieta Mazurkiewicz – Zymróz, lekarz chorób wewnętrznych i medycyny pracy, spec. w zakresie medycyny pracy, kierownik POZ i profilaktyki w SP ZOZ w Stalowej Woli. W kolejności drugie i trzecie miejsce w kategorii lekarza rodzinnego zajęły: lek. med. Joanna Wrona, specjalista  medycyny rodzinnej, kierownik Przychodni “Słoneczny Stok” Centrum Medyczne MEDYK w Rzeszowie i lek. med. Agnieszka Bilska, specjalista medycyny rodzinnej, przyjmuje w Przychodni Szpitala Specjalistycznego PRO FAMILIA w Rzeszowie.

I miejsce w kategorii lekarz specjalista zajął lek. med. Marek Ujda, specjalista chorób wewnętrznych i kardiologii, lekarz kierujący oddziałem kardiologii inwazyjnej i angiologii Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. W kolejności drugie i trzecie miejsce w kategorii lekarza specjalisty zajęli: lek. med. Wacław Mazur, specjalista otolaryngolog, przyjmuje w Centrum Medycznym MEDYK w Rzeszowie i lek. med. Mariusz Szepelak, specjalista  chorób wewnętrznych i chorób zakaźnych, pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie.

I miejsce w kategorii lekarz stomatolog zajęła lek. stom. Agnieszka Kuźniar-Wąs, kierownik działu stomatologii w Centrum Medycznym MEDYK w Rzeszowie. W kolejności drugie i trzecie miejsce w kategorii lekarza stomatologa zajęli: lek. stom. Ewa Stanek, przyjmuje w Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym w Rzeszowie i lek. stom. Tomasz Szeląg, przyjmuje w Prywatnym Gabinecie Stomatologicznym w Stalowej Woli.

I miejsce w kategorii placówka medyczna woj. podkarpackiego 2012 (wyboru dokonała Kapituła Plebiscytu) zajął NZOZ LEŚNIÓWKA z Turzy, którego prezesem jest Jacek Jakubiec.

Wyróżnienia w tej kategorii przypadły dla NZOZ VIVA z Dukli, której dyrektorem jest lek. med. Marian Sajdak, i Centrum Medyczne SABAMED z Rzeszowa, któremu szefuje lek. med. Daker Al Soori.

Honorowy patronat nad Plebiscytem objął Marszałek Województwa Podkarpackiego i Wojewoda Podkarpacki, a instytucjami wspierającymi był Narodowy Fundusz Zdrowia i Okręgowa Izba Lekarska. Patronat medialny przejęła Telewizja Rzeszów, Super Nowości i Radio “Via”. Przewodniczącym Komisji Plebiscytowej był Marek Obidowicz, dyrektor Biura r-BIT w Rzeszowie.

Anna Moraniec

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o