XXXV pielgrzymka wystartowała

Pielgrzymkowy numizmat Radia Via.

RZESZÓW. Pod hasłem “Kościół naszym domem” w sobotę (4.08) wyruszyła do częstochowskiego  Sanktuarium Maryjnego trzydziesta piąta piesza pielgrzymka rzeszowska.

W ciągu 10 dni marszruty pątnicy będą się modlić i uczestniczyć w mszach św. Po drodze odwiedzą parę sanktuariów Maryjnych. Przed wyruszeniem na liczącą ponad 300 km. trasę uczestnicy wysłuchali homilii ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Górnego, który przewodniczył liturgii w rzeszowskiej Farze. Bp. Górny powiedział, że ”… pielgrzymka to nie tylko fizyczne, ale głównie duchowe wyzwanie…módlcie się za rodzinę i kraj” – dodał.

Po części liturgicznej można było kupić okolicznościowe “dukaty”  wybite z okazji 20–lecia diecezji rzeszowskiej, upamiętniające też 35 pielgrzymkę. Na awersie monety widnieje napis: “Niech was Bóg prowadzi, doprowadzi i przyprowadzi.”. Na rewersie hasło pielgrzymkowe Radia Via. -“ W drogę z nami”. Po mszy pątnicy ruszyli na trasę. Na miejsce dotrą 13. 08.

niemasz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
stasiek
stasiek
8 lat temu

Ja też nie wybiorę sie nigdy, ale nie przeszkadza mi to, że ktoś czuje ten klimat i ma ochotę pójść, przeżyć to w jakiś osobliwy sposób.

kenzo
kenzo
8 lat temu

Jak ktoś lubi to niech idzie , ja sie na pewno nie wybiorę .

stasiek
stasiek
8 lat temu

mogłeś się wybrać (chociaż na pierwszy odcinek) to byś się przekonał.

afdf
afdf
8 lat temu

Gratuluję – szczególnie dzis – musi być fajnie ,cudownie i wzniośle na asfalcie – organizatora takiego spędu wrzuciłbym do piekła za narazanie takiej ilosci ludzi na szwank udaru słonecznego .Ciekawe czydostojnicy idą tez z wiernymi czy podróżują w klimatyzowanych autkach