Z bronią w ręku groził bratu

Fot. KPP

SANOK. Policja zatrzymała 40-letniego mężczyznę, który groził swojemu bratu pozbawieniem życia. Mężczyzna trzymał w ręce przedmiot przypominający rewolwer.

42-letni mieszkaniec powiatu sanockiego oświadczył, że podczas robienia zakupów na ul. Dmowskiego w Sanoku podszedł do niego jego brat i po wyjęciu z kieszeni przedmiotu przypominającego rewolwer wypowiadał groźby pozbawienia życia. Mężczyzna obezwładnił swojego brata i zabrł mu broń, jednak nie zdołał go przytrzymać do przyjazdu Policji.

Funkcjonariusze, po zabezpieczeniu broni, która okazała się rewolwerem gazowym, udali się w pościg za napastnikiem. Na ul. Heweliusza zatrzymano sprawcę wydarzenia. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, który tłumaczył, że chciał zrobić dowcip bratu.

Obaj mężczyźni zostali przebadani na alkomacie. Pokrzywdzony miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, sprawca natomiast prawie 3 promile.

Policjanci osadzili sprawcę w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia stosownych wyjaśnień.

Wczoraj podczas przeszukania w mieszkaniu sprawcy dodatkowo znaleziono naboje do broni palnej oraz nóż własnej konstrukcji typu „maczeta”.

tc/KPP

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments